مدارس این شهرها فردا یک‌شنبه ۲۰ آذر تعطیل شد

بر اساس مصوبه امروز کارگروه اضطرار آلودگی هوای تبریز، مدارس برخی شهرهای آذربایجان شرقی در تمامی مقاطع تحصیلی فردا ( یکشنبه) تعطیل بوده و آموزش به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز، ایرنا نوشت: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی در خصوص پایداری وضعیت هوای استان در چند روز آینده و تداوم وضعیت ناسالم هوا برای گروه های حساس، مدارس نواحی پنجگانه تبریز و مدارس شهرهای سهند، ایلخچی و خسروشهر در تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت های صبح و بعد از ظهر فردا غیرحضوری برگزار می شود.

براساس مصوبه همین کارگروه، کلیه فعالیت های عمرانی و معدنی در محدوده تبریز مانند فعالیت های عمرانی شهرداری تبریز و کارخانه های شن و ماسه به مدت ۲ روز تعطیل خواهد بود.

سخنگوی مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شاخص لحظه ای و میانگین شاخص آلودگی هوای تبریز بر اساس ذرات ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۰ بوده و برای گروه های حساس ناسالم است.

ناصر منوچهری، افزود: با توجه به وضعیت کنونی آلودگی هوا توصیه می‌شود افراد مبتلا و دارای سابقه بیماری‌های قلبی، کلیوی و ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از تردد در معابر و مرکز شهر و انجام فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

بیشتر بخوانید:

به نقل از ایرنا، شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ خوب و هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز ناسالم برای تمامی گروه‌ها، ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و بیش از ۳۰۰ خطرناک و بحرانی است.

بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی تا پایان این هفته هوای استان پایدار بوده و دما تا اواخر هفته به صورت نسبی افزایش می‌یابد.

بر اساس این گزارش در این مدت جوی پایدار در استان حاکم بوده و موجب کاهش کیفیت هوا به ویژه در شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان می شود ولی از عصر چهارشنبه با نفوذ سامانه بارشی، جوی ناپایدار همراه با افزایش ابر، بارش باران و برف موجب کاهش غلظت آلاینده های جوی می شود.

امروز هم مدارس دوره ابتدایی و متوسطه اول کلانشهر تبریز به صورت غیرحضوری برگزار شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.