شگفتی تلخ جام جهانی رقم خورد: شکست پرتغال از مراکش!

در سومین دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی ۲۰۲۲ شگفتی دیگری رقم خورد و مراکش موفق شد پرتغال را شکست دهد.

به گزارش تازه‌نیوز، در ورزشگاه الثمامه دیداری از مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر بین مراکش و پرتغال برگزار شد که در میان ناباوری شیرهای اطلس با برتری ۱-۰ راهی نیمه‌نهایی شدند.

به نقل از خبر ورزشی، نیمه نخست در کمال تعجب مراکش تیم بهتر میدان بود و فرصت‌های بهتری هم داشت. در نهایت این شیرهای اطلس بودند که با استفاده از خروج اشتباه دیوگو کوشتا در دقیقه ۴۲ به گل برتری رسیدند. ارسال یحیی عطیه‌الله را یوسف النصیری با ضربه سر با تور دروازه پرتغال آشنا کرد تا با همین یک گل نیمه نخست تمام شود.

فرناندو سانتوش که باز هم کریستیانو رونالدو را نیمکت‌نشین کرده بود خیلی زود و در دقیقه ۵۱ او را به جای روبن نوس به میدان فرستاد تا گل خورده را جبران کنند. دقیقه ۶۳ شوت برونو فرناندش با فاصله بسیار کم و نفسگیر از روی دروازه به بیرون رفت. دقیقه ۸۲ هم شوت دیدنی پای چپ ژوائو فلیکس را یاسین بونو به زیبایی مهار کرد. دقایق پایانی هم با این که پرتغال یکپارچه حمله شده بود ولی به گلی که نیاز داشتند نرسیدند. دقیقه ۷+۹۰ هم ضربه سر پپه با فاصله خیلی کم از کنار دروازه بونو به بیرون رفت. ولید شدیره از مراکش هم در دقیقه ۳+۹۰ از بازی اخراج شد.

به این ترتیب مراکش که برای اولین مرتبه در یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی حضور داشت، برای اولین مرتبه هم به نیمه‌نهایی رسیدند تا اولین تیم آفریقایی حاضر در این مرحله باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.