مدارس و دانشگاه‌ها دوشنبه ۲۱ آذر تعطیل هستند؟

با توجه به ادامه شرایط پایداری هوا دوشنبه ۲۱ آذر تعطیل خواهد شد و بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر اینکه تا روز چهارشنبه هفته جاری شاهد بارش خاصی در تهران نخواهیم بود، تشدید وضعیت آلودگی هوای پایتخت دور از ذهن نخواهد بود.

به گزارش تازه‌نیوز، دوشنبه ۲۱ آذر تعطیل برای مدارس سراسر تهران تعطیلی اعلام شد. با رسیدن شاخص کیفیت هوای تهران در روز جمعه هفته جاری به بیش از ۱۵۰ و بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، روز شنبه و امروز یکشنبه در تمام شهرستان‌های استان تهران و البرز به جز دماوند و فیروزکوه، مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها تعطیل و تمام مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه غیرحضوری و به‌صورت مجازی دایر شد.

به نقل از تسنیم، اما شاخص آلودگی هوای تهران در روز جاری عدد ۱۳۰ را نشان می‌دهد که گویای شرایط “ناسالم برای گروه‌های حساس” است.

از سویی با توجه به ادامه شرایط پایداری هوا و بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر اینکه برای فردا تا روز چهارشنبه هفته جاری شاهد بارش خاصی در تهران نخواهیم بود، تشدید وضعیت آلودگی هوای پایتخت دور از ذهن نخواهد بود.

این مطلب را هم ببینید:

بر همین اساس به احتمال زیاد تا عصر امروز، کارگروه اضطرار آلودگی هوا برای تصمیم‌گیری درباره تعطیلی روز دوشنبه ۲۱ آذر ماه مدارس، دانشگاه‌ها و بخش‌های دولتی و غیردولتی تشکیل می‌شود. در صورت تشدید شاخص کیفیت هوای تهران و عبور این شاخص از ۱۹۰ علاوه بر تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها ممکن است که این کمیته، تعطیلی بخش‌های دولتی، ادارات و برخی از بخش‌های خصوص را نیز اعلام کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.