افزایش قیمت خودرو در چند ثانیه! +جدول قیمت

شیب نمودار قیمت خودروها در بازار تند شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بررسی قیمت های بازار از رشد افسار گسیخته حکایت می کند. فعالان بازار دلیل رشد قیمت ها را اتفاقی عنوان می کنند که روز گذشته در ارتباط با قیمت کوییک پلاس اتوماتیک و وانت پراید افتاد. روز گذشته خودروسازی سایپا طرح فروش فوق العاده را برای دو محصول خود وانت ۱۵۱ (وانت پراید) و کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک در دستورکار قرار داد.

نکته قابل توجه در این طرح فروش رشد ۱۰ میلیون تومانی قیمت کارخانه کوییک پلاس اتوماتیک بود. وانت ۱۵۱ نیز رشدی ۹ میلیون تومانی را به خود دید. این افزایش قیمت سبب شد تا نارنجی های جاده مخصوص قیمت وانت ۱۵۱ (وانت پراید) را نزدیک به ۱۷۰ میلیون تومان و قیمت کوییک پلاس اتوماتیک را بیش از ۲۷۸ میلیون تومان در این طرح فروش فوق العاده اعلام کنند. رشد قیمت کارخانه ای محصولات سایپا اینگونه تعبیر شد که سیاست گذار خودرویی بی سر و صدا زیر مجوز افزایش قیمت برای سایپا را امضا کرده است.

بعد از انتشار این خبر مدیران سایپا و همچنین مدیران ارشد خودرویی صمت دست به کار شدند و در مصاحبه های گوناگون اعلام کردند دلیل این رشد قیمت ها افزایش آپشن خودروهاست و ارتباطی با کسب مجوز افزایش قیمت توسط سایپا ندارد. در این مصاحبه ها تاکید شد که قیمت کارخانه ای خودرو تغییری نکرده و خودروسازان محصولات خود را همچنان با قیمت های پیشین عرضه می کنند.  شایعه رشد قیمت کارخانه ای خودرو سبب شد تا دارندگان خودرو ترجیح دهند قیمت خودروهای در اختیار خود را افزایش دهند.

البته فعالان بازار تاکید می کنند عرضه قطره چکانی دو خودروساز بزرگ کشور نیز در رشد قیمت خودرو بی تاثیر نیست. طبق معمول نوسانی شدن نرخ ارز و قیمت سکه نیز تاثیر خود را روی بازار خودرو گذشته و سرعت حرکت خودروها در جاده قیمتی را افزایش داده است.

مقایسه قیمت خودروها در بازار طی روز گذشته (۱۹ آذرماه ۱۴۰۱) و امروز (۲۰ آذرماه ۱۴۰۱) از رشد ثانیه ای قیمت خودرو حکایت دارد. پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و فرمان برقی بیشترین رشد قیمت را به خود دید و طی ۲۴ ساعت حدود ۵۳ میلیون تومان افزایش قیمت را در کارنامه خود ثبت کرد. این خودروی پرطرفدار در بازه ۲۴ ساعته هر ثانیه حول و حوش ۶۱۳ تومان قیمتش رشد کرد.

تارا با گیربکس دستی اما کمترین رشد قیمت را تجربه کرد. این خودرو از دیروز تا امروز حدود ۶ میلیون تومان افزایش قیمت داشت. بنابراین در بازه ۲۴ ساعته قیمت این محصول ایران خودرو به طور متوسط هر ثانیه ۷۰ تومان گران شد.

قیمت محصولات سایپا قیمت محصولات ایران خودرو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.