آمار جهانی کرونا دوشنبه ۲۱ آذر/ ۲۲۸ کشور و منطقه همچنان درگیر کووید ۱۹

بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۵۳ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۴۳۶ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۶۵۸ هزار و ۷۲۷ بیمارتایید شده و همچنین ۶۲۹ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۸۴۰ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش تازه‌نیوز، براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۱.۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۸.۵ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۱۰۱,۳۲۴,۸۸۸۱,۱۰۹,۸۵۱
۲هند۴۴,۶۷۶,۰۷۴۵۳۰,۶۵۸
۳فرانسه۳۸,۵۰۴,۸۴۳۱۵۹,۶۱۱
۴آلمان۳۶,۷۵۸,۹۲۶۱۵۸,۹۶۶
۵برزیل۳۵,۶۱۵,۵۹۰۶۹۰,۹۴۶
۶کره جنوبی۲۷,۷۵۴,۱۴۹۳۱,۰۹۹
۷ژاپن۲۶,۰۶۹,۸۲۳۵۱,۷۰۲
۸ایتالیا۲۴,۷۰۹,۴۰۴۱۸۲,۴۱۹
۹انگلیس۲۴,۰۵۳,۵۷۶۱۹۷,۷۲۳
۱۰روسیه۲۱,۶۶۵,۱۵۲۳۹۲,۶۱۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۱۶۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۵۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.