قیمت میوه‌های شب یلدا در بازار تهران؛ انار شیراز ۳۵هزار تومان!

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران با اعلام قیمت میوه‌های شب یلدا گفت: هندوانه بر اساس کیفیت در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران با قیمت ۵هزار، ۷هزار و ۹هزار تومان به فروش می‌رسد که حداکثر سود خرده‌فروشی آن ۳۵درصد است.

به گزارش تازه‌نیوز، اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران درباره قیمت میوه‌های شب یلدا اظهار داشت: انار ساوه حداقل ۱۰هزار تومان، به‌طور میانگین ۲۰هزار تومان و حداکثر ۳۰هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار به‌صورت عمده فروخته می‌شود که در خرده‌فروشی‌ها این محصول حداکثر با ۳۵ درصد سود قابلیت فروش دارد.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم انار شیراز نیز از ۱۵هزار تومان شروع می‌شود و نرخ میانگین آن ۲۵هزار تومان است و حداکثر با ۳۵هزار تومان در میادین مرکزی میوه تهران به‌صورت عمده به فروش می‌رسد.

به نقل از تسنیم، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار ادامه داد: در صورتی که میوه‌فروشی در سطح شهر میوه‌ای لوکس داشته باشد و حتی قیمت آن بالاتر از این نرخ‌ها باشد در صورتی که فاکتور معتبری از خرید عمده خود ارائه دهد مشکلی ندارد به‌طوری که انار لوکس دماوند در میدان مرکزی و به‌صورت عمده به‌قیمت ۴۵هزار تومان نیز به فروش می‌رسد.

وی تصریح کرد: قیمت هندوانه نیز بر اساس کیفیت آن در میدان مرکزی میوه و تره‌بار با قیمت‌های ۵هزار تومان، ۷هزار تومان و ۹هزار تومان به فروش می‌رسد که حداکثر سود خرده‌فروشی آن ۳۵ درصد است.

کارگر ابراز کرد: وضعیت تولید و تأمین میوه‌های مورد نیاز شب یلدا و سایر میوه‌های مصرفی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و حتی در برخی از محصولات مانند پرتقال شمال به‌حدی قیمت‌ها کاهش یافته است که هزینه‌های باغداران را جبران نمی‌کند.

وی گفت: قیمت پرتقال شمال در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران بر اساس کیفیت با قیمت‌های ۶هزار تومان، ۱۰هزار تومان تا ۱۵هزار تومان به فروش می‌رسد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.