آمار جهانی کرونا امروز چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱

آخرین آمار جهانی فوت و ابتلا به کرونا برای امروز چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۵۴ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۴۳۱ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۶۱ هزار و ۹۹۲ بیمار نیز تایید شده است.

به نقل از ایسنا، براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۱ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

همچنین در قاره “آمریکای جنوبی” از بین ۱۴ کشوری که در جدول ورداُمتر جزو کشورهای این قاره دسته بندی شده‌اند، برزیل با بیش از ۳۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۹۰ هزار فوتی تاکنون بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا را در این قاره ثبت کرده است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع فوتی‌هامجموع مبتلایان
۱ایالات متحده۱۰۱,۴۱۹,۸۵۳۱,۱۱۰,۵۶۱
۲هند۴۴,۶۷۶,۳۶۸۵۳۰,۶۵۸
۳فرانسه۳۸,۶۱۲,۷۵۸۱۶۰,۰۰۸
۴آلمان۳۶,۸۶۰,۹۹۸۱۵۹,۳۶۴
۵برزیل۳۵,۷۱۴,۲۵۱۶۹۱,۱۷۴
۶کره جنوبی۲۷,۹۲۵,۵۷۲۳۱,۱۷۴
۷ژاپن۲۶,۳۰۹,۱۵۳۵۲,۰۴۳
۸ایتالیا۲۴,۷۰۹,۴۰۴۱۸۲,۴۱۹
۹انگلیس۲۴,۰۵۳,۵۷۶۱۹۷,۷۲۳
۱۰روسیه۲۱,۶۷۷,۵۰۵۳۹۲,۷۲۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۲۴۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۵۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.