گزارش محرمانه‌ای درباره اصابت ساچمه به چشم‌ها به مقامات ارسال شده است!

محمود جباروند، دبیرکل انجمن چشم‌پزشکی، اعلام کرد: گزارش محرمانه‌ای درباره اصابت ساچمه به چشم‌ها به مقامات ارسال شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، روزنامه هم‌میهن در گفت‌وگو با تعدادی از کادر درمان، گزارشی از روند درمان مجروحان اعتراضات ارائه کرده است.

به نقل از هم‌میهن، بخش‌های مهم با این افراد را در ادامه می‌خوانید:

محمود جباروند، دبیرکل انجمن چشم‌پزشکی:

گزارش محرمانه‌ای درباره اصابت ساچمه به چشم‌ها به مقامات ارسال شده است

محمدشریفی مقدم، دبیرکل خانه‌پرستار:

به‌هیچ‌وجه نباید نیروهای امنیتی بر بالین کسی که تحت‌درمان است حاضر شوند. ما گزارشی درباره این مسائل نداریم، اما به‌هرحال اینکه نیروهای امنیتی بخواهند به اطلاعات بیماری دسترسی داشته باشند، همیشه بوده است. البته ما مستنداتی در این زمینه نداریم، یکسری بخشنامه در این زمینه ردوبدل می‌شود که پرستاران هیچ‌وقت آنها را نمی‌بینند.

این مطالب را هم ببینید:

هراس مصدومان برای مراجعه به مراکز درمانی منجر شد تا خیلی‌ها در منازل، درمان را پیگیری کنند. نمی‌توان اطلاعاتی درباره این افراد داد اما آنها در شبکه‌های‌اجتماعی فعال بودند و افراد را برای خارج کردن ساچمه‌ها یا درمان‌های دیگر راهنمایی می‌کردند.
نیروهای حراست مستقر در بیمارستان با نیروهای دیگر در ارتباط هستند و می‌توانند به‌هرشکلی گزارش‌هایی به آنها بدهند.

علیرضا پارساپور، عضو کمیته ملی اخلاق بالینی کشور:

اطلاعات بیمار محرمانه است و انتقال آن غیر اخلاقی. به‌هیچ‌عنوان نباید اطلاعات بیمار در اختیار فردی خارج از تیم درمان قرار گیرد، مگر اینکه دستور قاضی وجود داشته باشد. یعنی قاضی رسما از پزشک درباره پرونده یک بیمار استعلام بگیرد. اینجا پزشک اخلاقا مجاز است اطلاعات را در اختیار قاضی قرار دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.