کنایه ظریف به توافق رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی

وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی کنایه‌آمیز درباره توافقات اخیر رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی، با اشاره به روابط پنهانی دیرین آنها تأکید کرد که این «توافقنامه‌های صلح» نه بین دشمنان، بلکه بین متحدان دیرینه امضا می‌شود!

به گزارش تازه‌ها و به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در پیامی توئیتری خاطرنشان کرد که توافقاتی که امروز میان برخی کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط فی مابین شکل گرفته است،‌ حاصل سال‌ها روابط پنهانی بین آنهاست.

ظریف در این پیام توئیتری درباره رسمی شدن روابط پنهانی برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی نوشت: «دونالد ترامپ عاجزانه دنبال یک عکس انتخاباتی است. دامادش با ارعاب مشتریان منطقه‌ای آمریکا، آن‌ها را وادار کرد چنین عکسی برای او فراهم کنند.»

وی تصریح کرد: «فقط یک مسئله وجود دارد: این «توافقنامه‌های صلح»، نه بین دشمنان، بلکه بین متحدان دیرینه امضا می‌شود.چه تحول دیپلماتیکی! منتظر بعدی‌ها هم باشید…»

ظریف در ادامه پیام توئیتری خود با درج تصاویری از خبرهای منتشر شده در رسانه‌های غربی و عربی درباره دیدارهای پنهانی مقامات برخی کشورهای عربی با مقامات صهیونیست، عملاً خاطرنشان کرد که روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی مسئله تازه‌ای نیست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.