آمار جهانی کرونا امروز شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱

آخرین آمار جهانی فوت و ابتلا به کرونا برای امروز شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۴ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۳۴۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۹۶ هزار و ۷۲۲ بیمار نیز تایید شده است.

به نقل از ایسنا، براساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی “ورلداُمتر”، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۴۰۱ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴۳ هزار و ۶۰۳ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۳۲۶ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۱۰۲,۵۱۰,۴۷۸۱,۱۱۷,۹۵۶
۲هند۴۴,۶۷۹,۴۱۳۵۳۰,۷۰۲
۳فرانسه۳۹,۲۹۴,۱۸۱۱۶۱,۹۶۲
۴آلمان۳۷,۳۶۹,۸۶۵۱۶۱,۴۶۵
۵برزیل۳۶,۳۴۳,۶۸۶۶۹۳,۹۰۴
۶ژاپن۲۹,۲۱۲,۵۳۵۵۷,۲۶۶
۷کره جنوبی۲۹,۰۵۹,۲۷۳۳۲,۱۵۶
۸ایتالیا۲۵,۱۴۳,۷۰۵۱۸۴,۶۴۲
۹انگلیس۲۴,۱۳۵,۰۸۴۱۹۸,۹۳۷
۱۰روسیه۲۱,۷۹۸,۵۰۹۳۹۳,۷۱۲

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۱ هزار و ۵۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۸۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.