عمو پورنگ بعد از ۲۲ سال از صداوسیما حذف شد؟

حدود یک سال است که برخی همکاران او که بیشتر او را به نام عمو پورنگ می‌شناسیم تاکید می‌کنند که صدا و سیما این مجری را به دلایلی نامعلوم از تلویزیون کنار گذاشته است.

به گزارش تازه‌نیوز، یک استوری منتشر کرده که به نظر می‌رسد در آن با لحنی کنایه آمیز و تلویحی به جنجال‌های پس از انتشار خبر اخراجش از تلویزیون واکنش نشان داده است. داریوش فرضیایی بیش از دو دهه با کاراکتر عمو پورنگ برای تلویزیون برنامه ساخته و توانسته است نسل‌های مختلف را پای برنامه‌های خود بنشاند.
به نقل از اقتصاد۲۴، اما اکنون پس از ۲۲ سال حضور مداوم و بدون وقفه، گویا تلویزیون به یک باره تصمیم به کنار گذاشتن این چهره گرفته است.

کناره گیری موقت

حدود یک سال است که برخی همکاران داریوش فرضیایی تاکید می‌کنند که رسانه ملی او را به دلایلی نامعلوم از تلویزیون کنار گذاشته؛ این در حالی است که خود او هیچگاه این موضوع را تایید نکرده است.

به تازگی عمو پورنگ، چند ویدیو از گفتگو با مادرش که از آلزایمر رنج می‌برد در اینستاگرام منتشر کرده که در آن مادر داریوش فرضیایی به عدم فعالیت او در تلویزیون اشاره کرده و می‌گوید که نمی‌داند پسرش را از تلویزیون بیرون کرده‌اند یا خودش کنار کشیده است.

داریوش فرضیایی همچنین به تازگی یک استوری منتشر کرده که به نظر می‌رسد در آن تلویحا با لحنی کنایه آمیز به جنجال‌های اخیر واکنش نشان داده است. او در استوری اینستاگرام خود نوشت: چه سکوتی دنیا را فرا می‌گرفت اگر هر کسی به اندازه صداقتش سخن می‌گفت.

نعیمه نظام دوست و عمو پورنگ

اخیرا نعیمه نظام دوست که در کار‌هایی مانند محله گل و بلبل، بچه محل و کلبه عمو پورنگ با داریوش فرضیایی همکاری داشته است نیز با انتشار تصویری از او، خبر داد که عمو پورنگ از صداوسیما اخراج شده است که واکنش مدیر گروه کودک شبکه دو برا به همراه داشت.

این مطالب را هم ببینید:

جنجال کلبه عمو پورنگ

فرید علیمردانی مدیر گروه کودک شبکه دو با اشاره به شایعه حذف عمو پورنگ از سیما گفت:

متاسفانه شاهد آن هستیم که برنامه کلبه عمو پورنگ مورد هجمه‌های بسیاری قرار گرفته است. برخی معتقد هستند که این مجموعه فاقد محتوا است و احتیاج به بازبینی دارد. ما در شبکه دو کارگروهی داریم که آثار را تحلیل محتوا می‌کنند و درباره احتیاج به ساخت و ادامه یک مجموعه نظر می‌دهند.

در کلبه عمو پورنگ درباره تزریق واکسن و مقوله‌های بهداشتی و همچنین موارد دیگر کار نمایشی صورت گرفته است و نمی‌توان گفت که این برنامه نکات آموزشی در خود ندارد. شاید تنها مجموعه نمایشی که سیما درباره واکسن زدن تاکنون ارائه کرده است کلبه عموپورنگ باشد.

همیشه پس از پایان هر سریال یا مجموعه در کارگروه تحلیل محتوا درباره ادامه ساخت آن نظردهی می‌شود.

اگر به این نتیجه برسیم که این برنامه می‌تواند با این فرمت ادامه پیدا کند یک فصل دیگر نیز خدمت عوامل کلبه عموپورنگ خواهیم بود. عمو پورنگ از تلویزیون حذف شدنی نیست. پورنگ از سال‌های گذشته در شبکه یک فعالیت می‌کرده است و اکنون در شبکه دو با ما همکاری می‌کند.

علیمردانی درباره اینکه یکی از بازیگران خبر از حذف عموپورنگ از صداوسیما داده بود گفت: تاکید می‌کنم داریوش فرضیایی و عمو پورنگ از صدا و سیما و از شبکه دو حذف شدنی نیستند و او نشان داده همیشه با افکار نو، قابلیت ساخت برنامه‌های جدیدی را در تلویزیون داشته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.