آمار جهانی کرونا یک‌شنبه ۱۱ دی/ ژاپن رکورددار تلفات در ۲۴ ساعت گذشته

بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۴ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۸۶۹ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۹۷ هزار و ۳۷۲ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، براساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی “ورلداُمتر”، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۷۸۱ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۸ هزار و ۴۳۵ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۲۹۲ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۱۰۲,۵۱۳,۶۹۰۱,۱۱۷,۹۸۳
۲هند۴۴,۶۷۹,۵۶۴۵۳۰,۷۰۵
۳فرانسه۳۹,۳۱۶,۰۱۷۱۶۱,۹۶۲
۴آلمان۳۷,۳۶۹,۸۶۵۱۶۱,۴۶۵
۵برزیل۳۶,۳۵۴,۲۵۵۶۹۳,۹۴۱
۶ژاپن۲۹,۲۹۹,۴۵۹۵۷,۵۱۳
۷کره جنوبی۲۹,۱۱۶,۸۰۰۳۲,۲۱۹
۸ایتالیا۲۵,۱۴۳,۷۰۵۱۸۴,۶۴۲
۹انگلیس۲۴,۱۳۵,۰۸۴۱۹۸,۹۳۷
۱۰روسیه۲۱,۸۰۳,۵۴۷۳۹۳,۷۶۲

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۱ هزار و ۱۴۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۸۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.