اینترنت ماهواره‌ای برای گوشی اندروید/ کاربرد ماهواره‌ اسنپدراگون

شرکت ماهواره‌ای ایریدیوم از همکاری خود با غول تراشه‌ساز، کوالکام، برای ارائه‌ی قابلیت اتصال ماهواره‌ای به گوشی‌های هوشمند خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز، شرکت ایریدیوم، پنجم ژانویه، شرکت معروف تراشه‌سازی کوالکام را به عنوان شریک خود در طرح اتصال گوشی‌های هوشمند به صورت فلکی ماهواره‌ای در سال جاری معرفی کرد.

به نقل از دنیای اقتصاد، شرکت کوالکام محصولی به نام ماهواره‌ی اسنپدراگون (Snapdragon Satellite) را توسعه داده است که می‌تواند به گوشی‌های اندروید و دیگر دستگاه‌ها برای برقراری ارتباط دوطرفه با ماهواره‌های ایریدیوم اضافه شود.

کاربردهای بالقوه‌ی این سرویس عبارت‌اند از: خدمات اورژانسی درخواست کمک (SOS)، پیام‌های متنی SMS و دیگر اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی با پهنای باند کم در نواحی خارج از شبکه‌های زمینی که صورت فلکی ایریدیوم در آن‌ها مجاز به کار است.

گارمین (Garmin)، شرکت تخصصی فناوری GPS و شریک دیرینه‌ی ایریدیوم، وظیفه‌ی مسیریابی پیام‌های اورژانسی را برعهده دارد.

جردن هسین، مدیر اجرایی ارتباطات ایریدیوم همچنین به گمانه‌ها درباره‌ی انتخاب سامسونگ، تولیدکننده‌ی گوشی کره‌ای به‌عنوان شریک مستقیم خود اشاره کرد. در مقطعی شایعاتی از همکاری ایریدیوم با اپل هم شنیده شده بود که در ماه سپتامبر شراکت خود را با Globalstar، رقیب ایریدیوم برای خدمات مبتنی بر SOS اعلام کرد.

فروشندگان متعدد اندرویدی در حال یکپارچه‌سازی Snapdragon Satellite با اولین محصولاتی هستند که قرار است در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۳ به بازار عرضه شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.