صحبت‌های سید حسن خمینی در مراسم سالگرد هاشمی رفسنجانی

سید حسن خمینی گفت: اگر افتخارات جنگ قرار است تقسیم بشود اول مال شهداست و اگر قرار باشد به فرماندهان آن برسد اول از همه آقای هاشمی است.

به گزارش تازه‌نیوز، سید حسن خمینی در آیین بزرگداشت ششمین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: اگر افتخارات جنگ قرار است تقسیم بشود اول مال شهداست و اگر قرار باشد به فرماندهان آن برسد اول از همه آقای هاشمی است.

به نقل از انتخاب، گزیده سخنان او به نقل از جماران به شرح زیر است:

اگر علی وظیفه سکوت دارد، زهرا وظیفه فریاد دارد.

هدف‌ها همیشه یکی است، اما اینکه ما چه باید بکنیم الزاما یکی نیست. روش‌ها فرق می‌کند.

در زمان واحد با امام واحد روش‌ها متفاوت است. یکی سکوت می‌کند، یکی فریاد می‌زند.

ممکن است کسی عادل باشد، اما هزار برابر بیشتر از یک فاسق اشتباه کند.

عدالت ملاک این است که کسی عمدا خطا نکرده است.

مغلطه‌ای در سیاست ما هست که تا میگویند این آقا چیست می‌گویند عادل است؛ شاید عادلی هم هست که صد برابر فاسق اشتباه کند.

ائمه عصمت دارند. اما این ۱۴ نور یکسان عمل نکردند.

این مطالب را هم ببینید:

اگر افتخارات جنگ قرار است تقسیم بشود اول مال شهداست و اگر قرار باشد به فرماندهان آن برسد اول از همه آقای هاشمی است.

بعد از جنگ قهرمان جنگ شد سردار سازندگی. حتما کسی که ۸۰ سال مبارزه کرده اشتباه دارد، ولی مگر می‌شود قهرمانی‌های کشور گفت و از آقای هاشمی نگفت؟! کسی که آفتاب را منکر می‌شود خودش را انکار می‌کند

اگر می‌خواهید مردم حرفتان را قبول کنند دنیای آن‌ها را بسازد. اگر می‌خواهید حرفتان برد داشته باشد عمران کنید، بسازید.

وقتی حاکمان به دنبال جمع کردن باشند حال مردم خوب نیست، جمع ثروت، جمع قدرت، جمع مهربانی…

یک علی (ع) داریم و یک عهدنامه؛ مخاطب آن هم مالک است. رهبر معظم انقلاب هم همیشه در جلساتی که دولت‌ها پیش ایشان می‌روند قسمت‌هایی از همین عهدنامه را می‌خوانند.

آقای آیت الله هاشمی گفت همه‌ی ما صفر بودیم، یک «یک» باید می‌آمد مقابل ما قرار می‌گرفت تا عدد بشویم. امام آمد و همه جریانات را به حرکت درآورد. این تواضع آقای هاشمی عمق ارادتش به امام را نشان می‌داد.

تمام جوهر وجود آقای هاشمی دفاع از انقلاب و جمهوری اسلامی بود. وظیفه اول همه‌ی ما دفاع از انقلاب و جمهوری اسلامی است، دفاع از حقانیت جمهوری اسلامی است. گرفتار توجیه‌ها و تحلیل‌ها نشویم. باید امروز ساخت، از بن بست‌ها خارج شد. آقای هاشمی به خاطر انقلاب تا پای اعدام رفت. برای انقلاب تا پای زندگی و همه اموالش رفت. ما اگر آقای هاشمی را بزرگ می‌داریم به خاطر اینکه آقای هاشمی را یک مروج و یک مبین و یک تلاشگر در مسیر انقلاب و جمهوری اسلامی می‌دانیم.

سال‌ها پیش گفتم ما به گذشته مان افتخار می‌کنیم، نسبت به وضع حالمان معترضیم، ولی نسبت به آینده امیدواریم. امید را اگر از ما بگیرند نمی‌توانیم حرکتی کنیم. باید تلاش کرد. رهبر فرزانه انقلاب اشاره کردند که وضعیت اقتصادی مردم خوب نیست، دوستان در تلاش هستند و باید بیشتر تلاش کنند، ولی نسبت به گذشته و قانونی اساسی باید دفاع کنیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.