سرانجام باند سرقت مسلحانه بزرگ پایتخت که مرتکب قتل شد!

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند سرقت مسلحانه‌ای که دست به قتل زده بودند، خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری؛ معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: با وقوع سرقت‌های مسلحانه از اماکن خصوصی در تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت. وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی نشان داد، ۵ مرد جوان با ۲ سلاح کلت کمری و کلاشینکف اقدام به سرقت مسلحانه از اماکن خصوصی کرده و متواری شده‌اند.

به نقل از تسنیم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه گفت: بررسی‌های بیشتر کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی مشخص کرد، متهمان هنگامی که قصد داشتند از یک محل موردنظر اقدام به سرقت مسلحانه کنند مرد جوانی را هدف شلیک گلوله قرار دادند و وی را به قتل رساندند.نثاری تصریح کرد: کارآگاهان در نخستین گام با تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی هویت و مخفیگاه متهمان را شناسایی کردند و پی بردند آنها قصد دارند به‌زودی دست به سرقت مسلحانه بزنند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پس از دریافت این اطلاعات مهم، با دستور بازپرس پرونده راهی مخفیگاه متهمان شدند و آنها را در یک عملیات غافلگیرانه بازداشت کردند. وی اضافه کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان ۲ قبضه سلاح کلت کمری و یک قبضه سلاح کلاشینکف به‌همراه اموال مسروقه کشف شد و بررسی‌های بیشتر نشان داد، متهمان مقداری از اموال مسروقه را به قاچاقچیان داده به‌ازای آنها مواد مخدر دریافت کردند.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی متذکر شد: متهمان پس از انتقال به اداره یکم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم ۱۳ فقره سرقت مسلحانه و قتل مرد جوان در رباط‌‌‌کریم اعتراف کردند. نثاری با بیان اینکه خط قرمز پلیس آگاهی امنیت مردم است، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.