پیش بینی هولناک از سقوط بورس‌ در جهان +عکس

به عقیده بخش عمده‌ای از مردم کشورهای مختلف، سقوط بورس‌های جهانی در ۲۰۲۳ احتمال بالایی دارد.

به گزارش تازه‌نیوز، براساس نظرسنجی اخیری که سایت visual capitalist در کشورهای مختلف برای پیش‌بینی روند بورس‌های جهانی در سال ۲۰۲۳ انجام داده است، نتایج نشان می‌دهند که کفه ترازو به سمت یک سقوط دیگر سنگینی می‌کند.

سال ۲۰۲۲ برای بورس‌های جهانی سال سختی بود و سرمایه‌گذاران سهام شرایط نامساعدی را دنبال کردند. افزایش چشمگیر تورم در اقتصادهای بزرگ دنیا و به دنبال آن سیاست‌های انقباضی شدیدی که از سمت بانک‌های مرکزی رخ داد، بازار سهام را در یک روند نزولی قرار داد و شاخص بازارها از قله‌های خود فاصله چشمگیری گرفتند.

از آنجا که چشم‌اندازهای اقتصادی همچنان از تداوم سیاست‌های انقباضی اگرچه با سرعت کمتر خبر می‌دهند و برخی پیش‌بینی‌ها نیز از احتمال بالای یک رکود اقتصادی جهانی صحبت می‌کنند، نگرانی بابت کاهش دوباره شاخص‌های سهام در کشورهای مختلف به اوج خود رسیده است. در همین راستا سایت Visual capitalist نظرسنجی جامعی را در کشورهای مختلف انجام داده و از عموم مردم خواسته است که پیش‌بینی خود را از احتمال یک سقوط دیگر در بازار سهام طی سال ۲۰۲۳ عنوان کنند. همانطور که در تصویر پیداست، در مقایسه سال‌های مختلف بین ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳، تقریبا در تمامی کشورها و اقتصادهای مهم دنیا، تجمیع نظرات در سال جدید میلادی به سمت احتمال یک کاهش دوباره خبر می‌دهند به طوری که بیش از ۵۰ درصد جمعیت این کشورها در انتظار کاهش دوباره قیمت سهام هستند. نکته جالب توجه اما کشور چین است که به واسطه بازگشایی و رهایی از قرنطینه بعد از بیش از سه سال، امیدواری بیشتری به روند صعودی بازار سهام خود دارند.

بیشتر بخوانید:

وضعیت بورس در جهان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.