پیشنهاد عزل کل کابینه/ شعارهای انتخاباتی تبدیل به جوک برای مردم شده است!

یک فعال سیاسی گفت: آقایان زمان انتخابات شعارهای مختلفی برای بهبود اقتصاد دادند و الان مردم دارند آنها را مسخره می کنند. کلیپ های انتخاباتی آنها زمان انتخابات الان تبدیل به جوک برای مردم شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، هدایت الله خادمی درباره عملکرد سه ساله مجلس یازدهم گفت: ما به عملکرد مجلس دهم انتقاد داشتیم، در آن مجلس نیمی از نمایندگان اصلاح طلب و نیمی اصولگرا بودند اما وقتی قیمت دلار بالا رفت و موج گرانی به وجود امد، نمایندگان محکم پای نظارت بر دولت ایستادند، بر اثر این ایستادگی رئیس بانک مرکزی تغییر کرد، وزیران کار و اقتصاد با استیضاح برکنار شدند و وزیر صمت در آستانه استیضاح استعفا کرد.

وی افزود: شخص آقای روحانی رئیس جمهور وقت در قالب سئوال به مجلس دهم فراخوانده شد و 4 کارت زرد گرفت. گرچه آن مجلس به لحاظ سیاسی یکدست نبود ولی وقتی پای یک واقعیت ملی در میان بود با هم یکی می شدند و محکم بر عملکرد رئیس جمهور و وزرا نظارت می کردند.

به نقل از نامه‌نیوز، این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه مجلس یازدهم ادعای انقلابی گری دارد، اظهار کرد: این مجلس برخلاف ادعایش نه نظارتی بر وزرا دارد و نه توانایی نظارت دارد. سه سال نیز از عمر آن به پایان رسید، هم اکنون نمایندگان یا در حال آماده سازی افکارعمومی در حوزه انتخابیه خود برای انتخابات دوره آینده هستند یا آنکه مطمئن‌اند رأی نمی آورند بنابراین وکیل الدوله شدند تا بتوانند بعد از دوره نمایندگی یک شغلی در دولت داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: در این اوضاع واقعا بد اقتصادی که مجلس هیچ نظارتی بر دولت نمی کند، حداقل آقای رئیسی فکر خودش باشد دلیلی ندارد که از تیم ناکارآمد استفاده کند. آقایان زمان انتخابات شعارهای مختلفی برای بهبود اقتصاد دادند و الان مردم دارند آنها را مسخره می کنند. کلیپ های انتخاباتی آنها زمان انتخابات الان تبدیل به جوک برای مردم شده است.

این نماینده ادوار مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی مختلف در کشور اعم از بی کاری، تورم، خط فقر و بی انگیزگی جوانان برای ازدواج یادآور شد: هر جا را نگاه کنیم با مشکل مواجه هستیم. از این بدتر آن است که تیم ناکارآمد دولت سیزدهم در حال هدر دادن منابع کشور است و آقای رئیس جمهور اقدامی برای کنار گذاشتن این کابینه نمی کند.

وی افزود: کل اعضای این کابینه باید کنار گذاشته و مسئولیت ها به افراد شایسته تحویل شوند، شاید آنها بهتر کار کنند. هم اکنون وزرای ما در سطحی نیستند که همتایان خارجی شان روی آنها حساب کنند. مثلا اگر وزارت خارجه خوبی داشتیم حداقل تیمی را پای میز مذاکره می فرستاد که زبان مذاکره بلد باشد. ما تنها کشوری هستیم که وزیر امور خارجه مان زبان انگلیسی یا زبان دیگری را به طور حرفه ای بلد نیست.

هدایت الله خادمی با اشاره به تحولات اخیر منطقه گفت: هر اتفاقی در منطقه می افتد واکنش شایسته ای را از وزارت خارجه شاهد نیستیم مثلا ما این همه به عراق در بحث بازسازی کمک کردیم، آنها را از دست داعش نجات دادیم اما عراق از واژه جعلی برای خلیج فارس استفاده کرد، واکنش وزارت خارجه چه بود؟ وقتی کار دست افراد ضعیف باشد، این افراد حتی اگر بخواهند توانایی دفاع از منافع ملی را ندارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.