رشد شاخص بورس دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش تازه‌نیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۱۴میلیارد و ۲۳۱میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۸هزار و ۱۹۰میلیارد تومان در بیش از ۶۸۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد هزار و ۲۴واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۶۵۳هزار و ۹۴۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پتروشیمی بوعلی سینا شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و پالایش نفت اصفهان افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۸میلیارد و ۵۶۱میلیون ورقه به ارزش ۲۲۴هزار و ۷۹۱میلیارد تومان در ۵۰۲هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۸۸واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۱هزار و ۳۵۱واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس و پلیمر آریاساسول شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پویا زرکان آق دره و اعتباری ملل بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.