نگاهی به ترکیب احتمالی پرسپولیس؛ اسلحه یحیی پُر است

تیم فوتبال پرسپولیس در سومین گام از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف التعاون عربستان می‌رود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، تیم فوتبال پرسپولیس برای دیدار مقابل التعاون عربستان اردوی خود در قطر را دنبال می‌کند و امیدوار است تا با کسب اولین برد، شرایط خود در جدول رده‌بندی را بهبود ببخشد. سرخپوشان امیدوارند تا از گروه خود صعود کنند اما در این شرایط، چیدن ترکیب اصلی بسیار مهم و بااهمیت است.

یحیی گل‌محمدی، آنالیز کاملی از سه حریف پیش‌رو در چهار بازی آینده دارد که می‌توان با توجه به شرایط تمرینی، به این نکات رسید:

دروازه‌بان: با اینکه بوژِدار رادوشوویچ در هفته‌های منتهی به پایان لیگ، گلر اول سرخ‌ها بود اما قرار است حامد لک سنگربان اصلی تیم در آسیا باشد. رادو اشتباهاتی داشت که اعتماد یحیی را سلب کرده و برای بازگشت به ترکیب اصلی، کار سختی دارد.

دفاع میانی: برای این پست، احتمال حضور زوج شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان بسیار زیاد است. سیدجلال حسینی در دو بازی از سه دیدار نهایی پرسپولیس، از پایان نیمه اول تعویض شد و این موضوع نشانگر کاهش دقایق بازی این بازیکن است.

دفاع چپ: در غیاب محمد انصاری، محمد نادری و محسن ربیع‌خواه، حالا نوبت به سعید آقایی خرید جدید تیم می‌رسد تا برای پرسپولیس به میدان برود.

دفاع راست: مهدی شیری در تهران ماند و به خاطر علائم مشکوک به کرونا، نتوانست تیم را همراهی کند. البته اگر در اردو بود هم، بازی در دفاع راست به سیامک نعمتی می‌رسید. مهاجم تکنیکی پرسپولیس در این پست هم عملکرد قابل دفاعی دارد و احتمالا مقابل التعاون مدافع راست می‌شود.

هافبک دفاعی: اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، شاهد زوج احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا در کمربند میانی تیم هستیم. گل‌محمدی پس از اشتباهی که در چینش ترکیب اصلی تیمش مقابل استقلال داشت، بعید است کمال را کنار بگذارد. البته او در این پست، میلاد سرلک را هم به لیستش اضافه کرده است.

هافبک‌ها: حضور بشار رسن که قطعی است، اما آیا گل‌محمدی به احسان پهلوان اعتماد می‌کند؟ جواب این سوال را به زودی متوجه خواهیم شد.

مهاجمان: وحید امیری و عیسی آل‌کثیر به احتمال قریب به یقین زوج خط حمله را تشکیل خواهند داد. آنها کار سختی برای پر کردن جای خالی علی علیپور و مهدی ترابی دارند، ولی باید بتوانند موتور گلزنی پرسپولیس باشند.

به هر حال، دست یحیی گل‌محمدی برای چیدن ترکیب اصلی و همچنین استفاده از نیمکت قدرتمند با حضور بازیکنانی، چون رادوشوویچ، امید عالیشاه، علی شجاعی، آرمان رمضانی، مهدی عبدی و… را در لیست خود می‌بیند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.