پیش بینی بورس شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱/ شاخص کل ریزش می‌کند؟

بورس در روز چهارشنبه در حالی با ریزشی ۱۰ هزار واحدی به کار خود پایان داد که یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است در روز شنبه بورس هم با افت شاخص کل کار خود را آغاز می‌کند.

به گزارش تازه‌نیوز، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه ۳۴ هزار و ۹۱ واحد ریخت و در ارتفاع یک میلیون و ۶۱۱ هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص هم‌وزن با ۱۰ هزار و ۵۰۱ واحد کاهش به ۵۱۲ هزار و ۴۹۱ واحد و شاخص قیمت با ۶ هزار و ۲۴۰ واحد افت به ۳۰۴ هزار و ۵۶۰ واحد رسید.

به نقل از اقتصاد 24، نماد ایران خودرو (خودرو)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سیمان اردستان (اردستان)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، پالایش نفت تهران (شتران)، سایپا (خساپا) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نماد‌های پُرتراکنش و پرطرفدار روز چهارشنبه بودند.

گروه خودرو هم در معاملات روز چهارشنبه بورس صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۷۰۸ میلیون برگه سهم به ارزش ۹ هزار و ۶۵۲ میلیارد ریال دادوستد شد.

همچنین شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۹۲ واحد کاهش داشت و به ۲۰ هزار و ۹۸۰ واحد رسید.

در پایان معاملات روز سه‌شنبه نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افت هفت هزار و ۸۹۲ واحدی که معادل ۰.۴۸ درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد. شاخص کل هم‌وزن نیز برخلاف شاخص کل رفتار کرد و با افزایش ۰.۰۶ درصدی به سطح ۵۲۲ هزار و ۹۹۴ واحدی رسید.

چشم انداز بورس روز شنبه

همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه در مورد پیش بینی بورس شنبه می گوید: بورس احتمالا در روز شنبه هم با کاهش شاخص کل کار خود را آغاز می کند.

عرضه خودرو در بورس و هزار اما و اگر

این کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس تهران از رفتار‌های شتابان سیاستگذاران کشور رنج می‌برد. با توجه به این شرایط، بازاری که انتظار رفتار عاقلانه‌تر از آن میرفت، متاسفانه حرکتی همراه با نوسانات زیاد را طی معاملات امروز تجربه کرد.

وی ادامه داد: بنابراین احتمالا عرضه خودرو در بورس کالا همراه با تغییراتی تداوم یابد و با برطرف شدن ابهامات موجود، راه هر یک از صنایع متمایز شود و بار دیگر رفتار منطقی‌تر در روند معاملات مشاهده شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.