کانال همسریابی از ۲هزار نفر کلاهبرداری کرد!

اعضای یک باند که با راه‌اندازی کانال همسریابی از ۲ هزار نفر کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.

به گزارش تازه‌نیوز، علی حسینی رئیـــــس پلیس فتــــای استان خوزستان دراین باره گفت: طی گزارش‌های رسیده و همچنین رصد در فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتای استان خوزستان، مجرمانی مشاهده شدند که با ‏دایر کردن کانال‌های تلگرامی تحت عنوان همسریابی اقدام به کلاهبرداری از هموطنان در سراسر کشور می‌کردند.

لذا با توجه به اهمیت موضوع، پرونده مقدماتی تشکیل شده و به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان ‏پلیس فتا قرار گرفت.‏
وی افزود: با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی توسط کارشناسان پلیس فتا هویت گردانندگان این کانال‌های مجرمانه شناسایی و محل ‏اختفای آنها نیز کشف شد. در ادامه مأموران پلیس فتا در چند عملیات‌ غافلگیرانه اعضای این باند مجرمانه را دستگیر ‏کردند. ‏

به نقل از ایران، حسینی در خصوص این شیوه کلاهبرداری گفت: کلاهبرداران با تبلیغات دروغین در یک کانال تلگرامی با ۳۶هزار عضو و با به‌کارگیری زنان برای مشاوره و اغفال قربانیان و جلب اطمینان آنها در زمینه همسریابی از قربانیان درخواست وجه می‌کردند که مشخص شد این افراد از ۲ هزار نفر کلاهبرداری کرده‌اند.

حسینی ادامه داد: این کلاهبرداران با اجاره حساب‌های بانکی افراد نیازمند به بهانه‌های مختلف و همچنین با خریدن مدارک هویتی افراد معتاد و بی‌خانمان و تهیه سیم کارت و حساب بانکی به‌نام آنها، اعمال مجرمانه خود را با انتقال وجوه حاصل از کلاهبرداری به چندین حساب اجاره‌ای تکمیل می‌کردند.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: بسیاری از افرادی که در این کانال‌ها فعال هستند با سرقت تصاویر و هویت دیگران به‌دنبال کلاهبرداری و ‏باج خواهی از شهروندان هستند و هویت‌های آنها واقعی نیست.

به هیچ عنوان فریب وعده‌های دروغین در کانال‌های همسریابی، صیغه ‏یابی و… را نخورید و به آنها اعتماد نکنید و گزارش فعالیت این کانال‌ها را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی ‏‎ www.cyberpolice.ir ‎در بخش ‏فوریت‌های سایبری و یا شماره ۰۹۶۳۸۰ با پلیس فتا در میان بگذارند.‏

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.