اولین توافق بانکی بین امارات و اسراییل به امضا رسید

بانک اماراتی ان‌بی‌دی از امضای پیش نویس تفاهمنامه با یک بانک اسرائیلی به عنوان نخستین توافقنامه میان دو طرف خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، بانک اماراتی ان‌بی‌دی ، بزرگ‌ترین بانک دبی اعلام کرد که پیش نویس تفاهمنامه‌ای را با بانک “هبوعلیم” اسرائیل امضا کرده است.

در همین راستا، دولت دبی در بیانیه‌ای در این باره نوشت: این توافقنامه در واقع نخستین توافقنامه میان دو طرف است و در چارچوب آغاز روابط مالی و اقتصادی میان امارات و اسرائیل قرار می‌گیرد.

در همین راستا، مدیرعامل ان‌بی‌دی درباره این توافقنامه گفت: ما با دیدی خوش بینانه به آینده نگاه می‌کنیم و تلاش خواهیم کرد که این گام با اهداف دو طرف برای چشم انداز همکاری در سطح اقتصادی و تجاری سازگار باشد.

​وی افزود: وی افزود: این توافقنامه فرصتی ارزشمند در اختیار مشتریان قرار خواهد داد و همچنین موقعیت ما را به عنوان یک شریک بانکی قابل اعتماد برای شرکت‌های همه کشورها، ارتقا خواهد داد.

دوف کوتلز، مدیرعامل بانک هبوعلیم نیز تصریح کد که این توافقنامه یک دستاورد بزرگ است و بر اساس آن، مشتریان در اسرائیل قادر به انجام معاملات بانکی مستقیم با امارات و در نتیجه با سایر کشورها خواهند بود.

امارات ان‌بی‌دی،  شرکت خدمات مالی و بانکداری اماراتی است، که در زمینه ارائه خدمات بانکداری سرمایه‌گذاری، بانکداری شرکتی، بانکداری خرد، بانکداری اختصاصی، عرضه وام مسکن و کارت‌های اعتباری، همچنین ارائه خدمات بیمه فعالیت می‌کند.

بانک امارات ان‌بی‌دی در سال ۲۰۰۷ با ادغام بانک ملی دبی (دومین بانک بزرگ امارات) و بانک ابوظبی (چهارمین بانک بزرگ امارات)، توسط احمد بن سعید آل مکتوم راه‌اندازی شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.