کام بورس در پایان معاملات امروز شیرین شد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۴هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش تازه‌نیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۲۰میلیارد و ۷۹۸میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۱۱هزار و ۵۳۲میلیارد تومان در بیش از ۸۱۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴هزار و ۸۴۰واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۸۰۹هزار و ۱۴۱واحد قرار گرفت.

به نقل از تسنیم، بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پتروشیمی پارس شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معاون و صنایع معدنی خاورمیانه، گسترش نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی پردیس افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۸میلیارد و ۱۷۳میلیون ورقه به ارزش ۲۰۹ هزار و ۲۴۹میلیارد تومان در ۳۹۸هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۲واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۲هزار و ۷۱۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای سنگ آهعن گهر زمین، فولاد هرمزگان جنوب و آهن و فولاد غدیر ایرانیان شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و گروه انتخاب الکترونیک آرمان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

بیشتر بخوانید:

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.