فتح‌الله‌زاده: دارم دیوانه می‌شوم!

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: از مشکلات استقلال دارم دیوانه می‌شوم، یک بازیکن ۳۰۰ هزار دلاری چگونه می‌شود ۲۶۰ هزار دلار ایجنتش بخواهد.

به گزارش تازه‌نیوز، بامداد سه شنبه در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: از روزی که به استقلال آمدم ۱۶۰ میلیارد پول آوردم. مشکلی بابت مطالبات جاری نداریم اما مشکل ما مطالبات گذشته است.

وی در مورد اعلام شماره حساب برای کمک هواداری افزود: تلفن من هزاران زنگ دارد که می‌گویند شماره حساب بده تا کمک کنیم.

به نقل از خبرورزشی، مدیرعامل استقلال خاطرنشان کرد: با دو شرکت صحبت کردم بخشی از پول استرا پرداخت شود. دو نفر قول دادند پول محبی را بدهند اما ندادند و من طنابی که در رفته بود را گرفتم.

وی ادامه داد: امروز فیفا گفت تا ۴۵ روز باید ۱۴۷ هزار دلار بدهیم تا محبی را از دست ندهیم. من به ای اف سی گفتم ۵۵۰ هزار دلار می‌خواهیم. آنها می‌گویند تحریمیم. برای گرفتن پول تحریمیم اما برای پرداخت تحریم نیستیم؟ من به پول کنفدراسیون فکر نمی‌کنم اما تلاشم را می‌کنم. این شوخی نیست که در سه ماه و نیم ۱۶۰ میلیارد پول آوردم.

وی تاکید کرد: من تلاشم را می‌کنم و هوادار هم پشت ما باشد. اگر نتوانیم پول بدهیم و مشکلی به وجود بیاید این هواداران دل آزرده می‌شوند. همیشه این کمک‌ها برای برخی تیم‌ها بوده. صدری و جهرمی وزیر ارتباطات وقت به یک باشگاه کمک کردند. همه باید کمک کنیم پول استرا پرداخت شود. از دو شرکت یکی احتمالا به توافق برسیم.

فتح‌الله‌زاده تاکید کرد: با دوستان رایزنی می‌کنیم که مشکل را حل کنیم. از کشور و مسوولان انتظار داریم کمک کنند. این مردم حق دارند نگران شوند. هر زمان بگویند یک نفر می‌تواند کاری انجام دهد من می روم و به او کمک هم می‌کنم. استقلال میلیون‌ها هوادار عاشق دارد. این شرایط در جامعه تاثیر دارد.

وی گفت: ۱۰۰ میلیارد پولی نیست به ما قرض دهند ۱۵۰ میلیارد وام گرفته شده و من باید ماهی ۸ میلیارد قسط دهم. من قراردادی بستم که ۷۰۰ میلیارد سود دارد اگر مشکل استراماچونی حل شود.

وی گفت: الان یک تنه نمی‌شود کار را پیش برد. بیایید و کمک کنید و دلار ارزان به ما بدهید. برخی می‌توانند این کمک را کنند. اگر این ۱۰۰ میلیارد را پرداخت کنیم میلیون‌ها نفر حتی پرسپولیسی‌ها خوشحال می‌شوند. هوادار با تیم زندگی می‌کند.

مدیرعامل استقلال خاطرنشان کرد: عدد اولیه طلب استرا ۱۰ میلیارد بود. ما گفتیم بیایید تکلیف مشخص کنید تا پولی بیاید. قربانزاده کلی زحمت کشید اما کسی خریدار نبود. باید فکری به حال باشگاه‌ها شود.

وی افزود: در زمان مدیریت وقت طلب استرا ۱۶۰ میلیون تومان بود اما این پول را ندادند من الان ۱۰۰ میلیارد باید بدهم. طلب میلیچ را با صد هزار دلار می‌توانستیم درست کنیم. اما ۲۲۰ هزار دلار در یک روز ۲۸۰ هزار دلار شد. مشکلات زیادی داریم. این مشکلات فقط مخصوص باشگاه نیست و برای کشور است. دولت باید کمک کند تا مردم نشاط داشته باشند. یک شرکت گفت به من تضمین بدهید که پنج سال آنها هستند همین فردا ۱۰۰ میلیارد را می‌دهد اما من نمی‌توانم تضمین بدهم چون نمی‌دانم تا کی هستم.

وی افزود: روزی که من آمدم گفتند ۳۰۰ میلیارد پول هست. روز اول به مالی زنگ زدم گفتم ۵۰ میلیارد پول استرا را بدهیم اما به من گفتند یک ریال هم نیست و تازه وام هم گرفتند. از مظلومی پرسیدم و او هم گفت پول هست. قربانزاده هم گفت پول موجود است. این چهار ماه یک روز خوب نداشتم. همین دیشب یک شکایت آمد از سمت ایجنت یامگا به مبلغ ۲۶۰ هزار دلار. دارم دیوانه می‌شوم یک بازیکن ۳۰۰ هزار دلاری چگونه می‌شود ۲۶۰ هزار دلار ایجنتش بخواهد. من به هر طرف نگاه می‌کنم یک طلبکار می‌آید.

فتح‌الله‌زاده خاطرنشان کرد: هوادار محبی و قایدی را دوست دارد و من باید آنها را نگه دارم. یک بازیکن جوان داریم که قرارداد سه ساله‌اش چهار و نیم می‌شود اما قراردادش را عوض کردند و ۳۳ میلیارد کردند. اینقدر افزایش مگر می شود؟ این بازیکن زیر ۲۵ سال است اما سال سوم قرارداد او فهرست پر می‌کند.

وی گفت: با تمام وجود تلاش می‌کنم مشکل استرا را حل کنم. حاضرم فحش بخورم اما کسر امتیاز نشود. کسر امتیاز بعید است اما حضور در آسیا مهم است. من امیدوار هستم که دولت یا بانک‌ها کمک کنند یا حتی ارز نیمایی. به نخ و سوزن ارز نیمایی می‌دهند اما به ما نه. این غلط است.

وی تاکید کرد: ما فوتبال حرفه‌ای نداریم. در فوتبال حرفه‌ای می‌آیند می‌گویند درآمدت از کجاست اگر نتوانیم خرج کنیم برخورد می‌کنند.

فتح‌الله‌زاده خاطرنشان کرد: آن سال اگر شفر را نگه می‌داشتیم قهرمان می‌شدیم او رفت ۳۰ میلیارد به او دادیم. به هوادار اطمینان می‌دهم که از نظر پرداختی مشکل نداریم اما این مشکل از گذشته به ما رسیده اما این از حیطه فوتبال باشگاه ما خارج است. تا روز آخر شانه خالی نمی‌کنم. تمام هم و غم استرا بود. اولین دستورم در استقلال پرداخت مطالبات استرا بود. از کجا می‌دانستم دلار در عرض یک ماه از سی و خورده‌ای به پنجاه و هشت هزار دلار می‌رسد. متاسفانه از حضور سجادی هم نمی‌توانیم بهره ببریم. ته دلم این است که مشکل را برطرف می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت ناکامی در پرداخت مطالبات استرا چه اتفاقی رخ می‌دهد گفت: اگر ادامه دار باشد جریمه دارد. نمی‌توانم ببینم تیم ما از لیگ قهرمانان حذف و کسر امتیاز شود.

فتح‌الله‌زاده گفت: هنوز نمی‌توانم قبول کنم ۵۰۰ میلیارد پول داشته باشیم پول استرا را ندهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.