تغییرات مهم در برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۲

رییس سازمان سنجش با بیان اینکه، با تدابیر اندیشیده شده آزمون‌های کشوری روز به روز به سمت استاندارد بهتر و بیشتر پیش می‌رود، از تغییرات مدت زمان آزمون کارشناسی ارشد به سه تا سه ونیم ساعت و همچنین برگزاری آن در یک روز خبر داد.

عبدالرسول پورعباس امروز جمعه در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، امروز شلوغ ترین روز آزمون کارشناسی ارشد است افزود:بیش از ۲۴۲ هزار نفر در این آزمون شرکت کرده اند.

وی با اشاره به برگزاری آزمون دکتری سال ۱۴۰۲، برگزاری این آزمون در در روز پنجشنبه ۱۱ اسفند را مناسب دانست و تاکید کرد:تاکنون هیچ مورد تخلفی گزارش نشده است.

رییس سازمان سنجش آموزش کشوردر ادامه با بیان اینکه، با تدابیر اندیشیده شده آزمون‌های کشوری روز به روز به سمت استاندارد بهتر و بیشتر پیش می‌رود، از تغییرات مدت زمان آزمون کارشناسی ارشد به به سه تا سه ونیم ساعت خبرداد و اذعان کرد هم اکنون در برخی کد رشته‌ها زمان آزمون ۴ ساعت و نیم است که زمان سنگینی محسوب می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: تغییر عمده در شیوه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال آینده در برگزاری این آزمون در یک روز است، همچنین افزود: سازمان سنجش آموزش کشور هم اکنون به سمت تجمیع آزمون‌ها پیش می رود و آزمون کارشناسی ارشد سال آینده در اسفندماه تنها در یک روز برگزار می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.