زلاتان همچنان رکوردشکنی می‌کند!

زلاتان ایبراهیموویچ با دعوت به تیم ملی فوتبال سوئد مسن‌ترین بازیکن تاریخ انتخابی یورو خواهد شد.

به گزارش تازه‌نیوز، زلاتان ایبراهیموویچ مهاجم میلان که ۹ ماه را به دلیل مصدومیت از دست داد، به اردوی تیم ملی سوئد برای مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ دعوت شد. به این ترتیب در صورت ورود زلاتان به میدان، او  رکورد دینو زوف ایتالیایی را که در سال ۱۹۸۳ ثبت شده بود، خواهد شکست.

به نقل از جماران، این مهاجم ۴۱ ساله آخرین بار در مارس سال گذشته در پلی آف انتخابی جام جهانی قطر برای تیم ملی سوئد به میدان رفت. در آن دیدار سوئد به لهستان باخت و نتوانست به جام جهانی راه پیدا کند.

تیم ملی سوئد مسابقات مقدماتی یورو ۲۰۲۴ را با دیدار خانگی برابر بلژیک و در ادامه، با بازی در خارج از خانه برابر آذربایجان آغاز خواهد کرد.

پیش‌تر دینو زوف دروازه بان بزرگ ایتالیایی در ماه مه ۱۹۸۳ وقتی ۴۱ سال و سه ماه و یک روز سن داشت مقابل سوئد بازی کرد تا مسن ترین بازیکن تاریخ انتخابی یورو لقب گرفته باشد.

در تاریخ برگزاری رقابت های یورو که قبلا با نام جام ملت های اروپا برگزار می‌شد، رکورددار مسن‌ترین بازیکن یک تیم در اختیار گابور کرالی دروازه‌بان مجارستانی است که در سال ۲۰۱۶ وقتی ۴۰ سال و ۸۶ روز داشت درون دروازه تیمش قرار گرفت.

یان اندرسون سرمربی تیم ملی سوئد قصد دارد ابراهیموویچ در دو دیدار پیش رو برای تیم ملی کشورش به میدان برود. زلاتان سه بازی برای میلان انجام داده و علی‌رغم اینکه مدتی دور از ترکیب اصلی میلان بوده ولی احساس شادابی و آمادگی دارد. او درباره حضور این بازیکن گلزن و با تجربه در ترکیب تیمش گفت: فکر می کنم او بتواند به ما کمک کند؛ در زمین و فراتر از آن.

زلاتان نیز درباره حضور خود در ترکیب سوئد گفت: من اینجا هستم تا به تیم ملی کشورم کمک کنم. هر تصمیمی که سرمربی تیم بگیرد انجام خواهم داد. اگر او بگوید در هر دو بازی به میدان می‌روم و اگر هم نظرش حضورم در یک بازی باشد باز هم مشکلی نخواهم داشت.

ایبراهیموویچ پس از ۹ ماه دوری از فوتبال به دلیل مصدومیت در ۲۶ فوریه به میادین بازگشت. او در سه بازی برای میلان، ۶۸ دقیقه بازی کرد.

این مهاجم با ۶۲ گل در ۱۲۱ بازی، بهترین گلزن تاریخ تیم ملی سوئد است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.