ضرب‌و‌شتم و کشیدن چادر از سر زن آمر به معروف در اولین شب سال جدید

سه نفر در باغ دولت آباد یزد به اتهام ضرب و شتم همسر و دختر شهید به دلیل امر به معروف و نهی از منکر توسط پلیس دستگیر و تحویل مرجع قضایی شدند.

به گزارش تازه‌نیوز، به نقل از عصر ایران، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد با اعلام این خبر افزود: سه نفر از هتاکان و حرمت شکنان که در باغ دولت آباد یزد همسر و دختر شهید را به دلیل امر به معروف و نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار داده بودند، توسط پلیس دستگیر و تحویل مرجع قضایی شدند.

این حادثه تأسف بار شب ۱ فروردین سال ۱۴۰۲ زمانی رخ می‌دهد که عده‌ای از خواهران آمر به معروف و ناهی از منکر در این مکان مستقر بوده اند و وقتی همسر شهید «سید قاسم سامیه زرگر» به یک زن حرمت شکن تذکر محترمانه می‌دهد، مورد هتک حرمت این فرد و اطرافیانش قرار می‌گیرد.

در ادامه وقتی خانم زینب جعفری که از خواهران آمر به معروف و سفیران کشوری امر به معروف و نهی از منکر و فرزند شهید علی جعفری به دفاع از همسر شهید زرگر می‌پردازند، افراد هتاک چادر او را از سرش کشیده و ایشان را جلوی چشمان فرزند خردسالش به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.

این مطالب را هم ببینید:

با وقوع این اتفاق ناگوار، بلافاصله مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد در محل حاضر شده و پیگیری قضایی و حقوقی موضوع را بر عهده می‌گیرند که در ادامه با پیگیری‌های صورت گرفته سه عامل این هتک حرمت توسط نیروی انتظامی دستگیر و پرونده قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب برای آنان تشکیل می‌شود که توسط بازپرس شعبه ویژه امربه معروف و نهی از منکر در دست رسیدگی است.

حجت‌الاسلام ابوذر صانعی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد درباره این حادثه گفت: مقامات عالی استان ضمن محکومیت این حرمت شکنی پیگیر برخورد قانونی با مهاجمان به این دو آمر به معروف و ناهی از منکر هستند و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد نیز با ابراز تاسف از این واقعه، حمایت خود را از آمران به معروف و ناهیان از منکر اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد پیگیر جدی برخورد با هنجارشکنان است، گفت: گروه‌های مردمی نیز به شدت نسبت به این واقعه واکنش نشان داده اند، ولی به احترام این ایام و با توصیه ستاد، اعلام داشتند که تجمعی برگزار نمی‌کنند، ولی به طور جدی برخورد با حرمت شکنان در زمینه عفاف و حجاب را از مسئولان استان خواستار هستند و مطالبه می‌کنند.

گفتنی است؛ در حال حاضر هر سه متهم در بازداشت بسر می‌برند.

به استناد ماده ۹ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، اشخاص حقیقی یا حقوقی حق ندارند در برابر اجرای امر به معروف و نهی از منکر مانع ایجاد کنند. ایجاد هر نوع مانع و مزاحمت که به موجب قانون جرم شناخته شده است، علاوه بر مجازات مقرر، موجب محکومیت به حبس تعزیری یا جزای نقدی درجه هفت می‌گردد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.