خلوت بودن جاده‌ها عامل افزایش تصادفات است

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فراجا گفت: در جاده‌های خلوت احتمال افزایش تصادفات در اثر سرعت‌های غیرمجاز زیاد است به همین دلیل به کلیه همکاران توصیه شده که با اندک متخلفانی که مرتکب تخلف سرعت و سبقت غیرمجاز می‌شوند، برخورد کنند.

به گزارش تازه‌نیوز، سرهنگ “سیروس حسن زاده” اظهار داشت: تحلیل تصادفات چند روز گذشته مبین آن است که همچنان ۴ عامل سرعت غیرمجاز، رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی، سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو حین رانندگی علت عمده تصادفات در جاده‌های کشور بوده که توصیه می‌شود هموطنان قوانین راهنمایی و رانندگی را به همراه این ۴ عامل مدنظر قرار دهند.

به نقل از ایرنا، وی افزود: در جاده‌های خلوت احتمال افزایش تصادفات در اثر سرعت های غیرمجاز متصور بوده لیکن به کلیه همکاران توصیه و تأکید شده که با اندک متخلفانی که مرتکب تخلف سرعت و سبقت غیرمجاز می شوند برخورد کنند چراکه حفظ سلامتی و آرامش هموطنان جزء اهداف اصلی پلیس راهور در اجرای مأموریت های ذاتی خود است.

سرهنگ حسن زاده همچنین نقش سرنشینان وسایل نقلیه شخصی و عمومی را در پیشگیری از سوانح و تصادفات رانندگی بسیار مهم و تأثیرگذار دانست و گفت: از سرنشینان انتظار داریم به رفتارهای راننده با نگاه پیشگیری از تخلفات رانندگی نظارت دقیقی داشته باشند تا با کمک سرنشینان وسیله نقلیه بتوانیم تصادفات را به حداقل ممکن برسانیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.