حمله آذربایجان به بخشی از خاک ارمنستان/ یگان مسلح وارد قره‌باغ شد

منابع خبری از پیشروی نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان و اشغال جاده‌های شمال گذرگاه لاچین و سیطره بر آن خبر می‌دهند.

به گزارش تازه‌نیوز، منابع ارمنی با بیان این خبر از نقض آشکار آتش بس توسط نیروهای جمهوری آذربایجان سخن گفته‌اند و از روسیه به عنوان ضامن آتش بس خواسته اند مانع ادامه نقض آتش بس و تجاوزات باکو شود.

ارتش جمهوری آذربایجان با تایید اشغال جاده های شمال کریدور لاچین در توجیه آن مدعی شده است به این خاطر کنترل این جاده ها را به دست گرفته است که ارمنستان سعی دارد به طور غیرقانونی از آن برای انتقال سلاح به قره باغ استفاده کند.

رسانه‌های آذری مدعی شدند که نیروهای ارتش یک ایست بازرسی را در بزرگراه استپاانکرت-گوریس (دالان لاچین) احداث خواهند کرد.

این مطالب را هم ببینید:

این تحرکات در حالی است که نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان دو روز پیش در پیامی در توییتر گفته بود که پیمان صلحی میان این کشور و جمهوری آذربایجان امضا خواهد شد.

به نقل از ایلنا، در پی ورود نیروهای آذربایجان، مسئولان قره‌باغ کوهستانی نیروهای صلح‌بان روس را در جریان این امر قرار دادند.

اوایل روز شنبه، وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرده بود که کنترل برخی از جاده‌های کمکی در قره‌باغ را به دست گرفته است.

این وزارتخانه اعلام کرد: «اقدام‌های کنترلی لازم توسط یگان‌های ارتش جمهوری آذربایجان به منظور جلوگیری از استفاده از جاده‌های خاکی شمال لاچین» برای ارسال تسلیحات از ارمنستان انجام شد.

کریدور لاچین به عنوان تنها جاده ای که قره‌باغ را به ارمنستان وصل می کند، ماه‌هاست که تحت محاصره آذربایجان بوده است و به بنا بر اعلام مقام‌های ایروان منجر به یک بحران انسانی در این منطقه شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.