آقای جبلی! اگر راست می‌گویید این یک کار را انجام دهید

پیمان جبلی رئیس صداوسیما می‌گوید مسیری که برای بازگرداندن مرجعیت صداوسیما به دوران طلایی خودش را دنبال می‌کنیم کم‌چالش نیست، البته می‌پذیریم که مرجعیت صداوسیما آسیب خورده است و برخی از اتفاقاتی که این روزها شاهدش هستیم نشان می‌دهد که گفتمان حاکم بر مجموعه‌ای از دستگاه‌های حاکمیتی همچنان در مسیر تقویت مرجعیت رسانه ملی نیست.

به گزارش تازه‌نیوز، عصرخبر نوشت: رئیس سازمان صداوسیما در گفتگویی با قبول از دست دادن مخاطب و مرجعیت رسانه‌ای سازمان تحت مدیریتش گفته دنبال تعامل است و می‌خواهد رسانه ملی را به دوران طلایی دهه ۷۰ بازگرداند(دوران بدون رقیب بخش خصوصی و فضای مجازی)

گذشته از اینکه در همین حرف هم نوعی حذف رقیب مستتر است، اما مرور اتفاقات چندماه گذشته، با شعارهای رئیس صداوسیما مغایرت صددرصدی دارد. اینکه او رسما با نامه از رئیس جمهور درخواست فیلترشدن یک پلتفرم نمایش خانگی را می‌دهد، یا اینکه از پلتفرم‌های نمایش خانگی به قوه قضائیه شکایت می‌کند یا اینکه سریال عدم صدور مجوز برای محصولات نمایش خانگی همچنان ادامه دارد و دست آخر زیر مجموعه جنجالی او –ساترا- نمایشگاهی با ریخت و پاش زیاد برگزار می‌کند برای نمایش توانمندی پلتفرم‌ها اما بازیگران اصلی این عرصه، حاضر به حضور در این نمایشگاه نمی‌شوند… همه و همه نشان از تفاوت و تناقض آشکار اظهارات و اقدامات رسانه ملی و رئیس آن دارد.

در همین فقره آخر که سریال «آکتور» جایزه معتبر جشنواره سریزمانیا را گرفت و به هرحال افتخاری برای کشور پدید آورد، اعلام شد که این سریال بی حاشیه و بدون مشکل، هنوز مجوز پخش دریافت نکرده است!

این مطالب را هم ببینید:

با این همه، اگر رئیس رسانه ملی دنبال تعامل و هم افزایی است؛ چیزی که بارها بر آن تاکید کرده، کافی است یک کار را انجام دهد تا مشخص شود اولا دنبال حذف رقیب و محدودیت و فیلترینگ نیست و ثانیا به «هم افزایی عملی» برای جذب مخاطب داخلی توسط هنرمندان و سکوهای داخلی اعتقاد دارد.

از امروز تبلیغات سه پلتفرم نمایش خانگی را در رسانه ملی آزاد اعلام کند و اجازه تبلیغ این پلتفرم‌ها را بدهد؛مگر نه اینکه چندی قبل گفته بود حاضر است سریال‌های نمایش خانگی را هم در تلویزیون پخش کند؟

اگر رئیس صداوسیما همین یک کار را انجام دهد، نشان می‌دهد تمام آنچه که او «فضاسازی و تخریب رسانه ملی» نامیده نادرست بوده و حق با پیمان جبلی است وگرنه بعید است کسی با کمترین درک فرهنگی بپذیرد که وقتی تمام تلاش یک مجموعه به حذف و شکایت و درخواست فیلترینگ منحصر می‌شود در مقام سخنرانی و مصاحبه اعلام شود ما دنبال تعامل و کمک به بخش خصوصی هستیم و آنها را کنار خود می‌دانیم نه مقابل خود!
راستی آقای جبلی! چرا خبر موفقیت یک سریال ایرانی در جهان، از بخش‌های خبری صداوسیما پخش نشد؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.