علی‌اف خطاب به ایران: زبان تهدید و ترور با آذربایجان کارساز نیست

رئیس‌جمهور آذربایجان گفت: «اکنون روابط جمهوری آذربایجان و ایران در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد. پیش‌بینی اینکه آیا روابط در همین سطح باقی می‌ماند، بهبود می‌یابد یا تیره‌تر می‌شود، بسیار دشوار است».

به گزارش تازه‌نیوز، الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان با اشاره به حمله به سفارت این کشور در تهران در زمستان گذشته، به بیان برخی ادعاهای ضدایرانی پرداخت.

به نقل از ایلنا، وی در مراسم افتتاحیه چهارمین کنفرانس بین‌المللی «شکل دادن به ژئوپلیتیک اوراسیای بزرگ؛ از گذشته تا امروز گفت: «اکنون سفارت ما در ایران تعطیل است و این تصمیم من بود، زیرا برای من امنیت و جان مردم ما مهمتر از چیزی است که در ایران درباره آن فکر می‌کنند».

به گزارش ترند نیوز، علی‌اف افزود: «اکنون روابط جمهوری آذربایجان و ایران در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد. پیش‌بینی اینکه آیا روابط در همین سطح باقی می‌ماند، بهبود می‌یابد یا تیره‌تر می‌شود، بسیار دشوار است».

وی ادامه داد: «از مقام‌های ایرانی چندین تماس دریافت کردیم. چند تماس تلفنی و ارتباطات دیگر و در آنها پیشنهادهایی برای عادی‌سازی روابط داشتیم، اما قطعا همانطور که گفتم خواسته‌های ما کاملاً مشروع و موجه است. اگر این خواسته‌ها برآورده شود، می‌توان در مورد عادی‌سازی صحبت کرد. اگر نه، پس نه. پس باز هم این انتخاب ما نبوده است. اما همه در ایران، همه باید بفهمند که زبان تهدید و ترور با آذربایجان کارساز نیست».

رئیس‌جمهوری آذربایجان افزود: «هر چه زودتر آنها این موضوع را بفهمند، بهتر می‌توانیم نشانه‌های عادی‌سازی را ببینیم».

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.