پیروزی پرسپولیس در هفته آخر، خامه روی کیک قهرمانی است

ستاره پیشین پرسپولیس می‌گوید: پیروزی در دیدار حساس با نساجی مثل خامه روی کیک قهرمانی پرسپولیس خواهد بود.

سرنوشت قهرمانی لیگ بیست و دوم مطابق پیش بینی‌ها به هفته آخر این رقابت‌ها کشیده شده است. پرسپولیس با ۶۳ امتیاز صدرنشین لیگ برتر است و در صورت برتری و کسب ۳ امتیاز در قائم‌شهر و برابر نساجی می‌تواند قهرمانی خود در لیگ برتر را جشن بگیرد.

از طرفی سپاهان اصفهان نیز یک دیدار حساس در شهرکرمان پیش روی دارد. بازی برابر شاگردان فرزاد حسین خانی که در خطر سقوط قراردارند و برای نیفتادن می‌جنگند.

سپاهان اما تنها شانس دیگر قهرمانی در کنار پرسپولیس است که باید برنده از زمین خارج شده و منتظر توقف شاگردان یحیی گل محمدی در قائم‌شهر باشد.

در همین ارتباط اما رضا جباری ستاره خط میانی پرسپولیس در اوایل دهه ۸۰ نظر جالبی دارد و می‌گوید: لیگ بسیار جذابی را این فصل شاهد بودیم و گواه آن کشیده شدن سرنوشت قهرمانی به هفته آخر است. اینکه قرار است قهرمان در هفته سی ام مشخص شود و همه چشم‌ها به دو شهر کرمان و قائم‌شهر است تا در نهایت یک تیم جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

او ادامه می‌دهد: یک احساسی به من می‌گوید مس در کرمان از سپاهان امتیاز خواهد گرفت. فرزاد حسین خانی و شاگردانش رقابت مهیجی در پایین جدول با صنعت نفت آبادان برای سقوط نکردن دارند و این رقابت می‌تواند انگیزه خاصی به تیم میزبان بدهد. درواقع شکست تیم مس کرمان به قیمت سقوط تیم یک شهر خواهد بود و بعید می‌دانم حسین خانی و بچه‌هایش چنین اجازه‌ای در خانه بدهند. هر چند کتمان نباید کرد که سپاهان تیم پرمهره و بسیار خوبی است. تیمی که از لحاظ امکانات و بودجه و مهره در سطح بالایی قرار دارد و با همه وجود به کرمان می‌رود که برنده شود اما به شخصه پیش بینی می‌کنم این تیم کار بسیار دشواری پیش رو خواهد داشت.

هافبک سابق پرسپولیس خاطرنشان می‌کند: اما پرسپولیس صدرنشین باید کار خود را انجام داده و اصلا توجهی به نتیجه کرمان نداشته باشد. من فکر می‌کنم کادرفنی پرسپولیس و اطرافیان تیم آن قدر باتجربه هستند که اجازه ندهند بازیکنان در رختکن یا طول مسابقه با نساجی مازندران متوجه نتیجه دیدار مس کرمان و سپاهان اصفهان شوند. این توجه یا منتظر نتیجه بازی رقیب باعث برهم خوردن تمرکز پرسپولیس می‌شود و قطعا باید حواس اطرافیان تیم باشد که کسی نتیجه را به گوش بچه‌ها نرساند. بازیکنان باید کار خودشان را انجام داده و فقط روی بازی پرسپولیس فوکوس کنند.

رضا جباری به نکته جالبی نیز اشاره کرده و می‌گوید: نساجی تیم خوب و قابل احترامی‌است اما پرسپولیس از این بازی جام و قهرمانی می‌خواهد. پیروزی در این دیدار حساس مثل خامه روی کیک قهرمانی پرسپولیس خواهد بود. بچه‌های تیم می‌دانند قهرمانی با پیروزی در بازی آخر چقدر شیرین و جذاب تر می‌شود و حتم دارم دنبال این موضوع خواهند رفت. البته نساجی هم با همه وجود و برای اعتبار فوتبال خود بازی می‌کند و پیش بینی هم می‌کنم بازی تماشاگرپسندی شود.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص برخی اظهار نظرات بازیکنان تیم‌های رقیب و زیرسئوال بردن قهرمانی احتمالی پرسپولیس نیز تصریح می‌کند: خود این بازیکنان هم در خلوت می‌دانند چنین حرف‌هایی چقدر غیر فوتبالی و سخیف است. این کارها به چند دلیل انجام می‌شود. اول اینکه اشتباهات خودی و از دست دادن امتیازات مهم در بزنگاه لیگ زیر سایه لوث کردن قهرمانی پرسپولیس می‌رود و هواداران تیمی که قهرمان نشده ممکن است گول بخورند و از اصل موضوع دور شوند. دوم این صحبت‌ها یک نوع خودشیرینی برای طرفداران تیم خودی است تا مثلا محبوب تر شوند! البته بازیکن بزرگ معمولا چنین مسیری برای محبوبیت انتخاب نمی‌کند و سعی می‌کند با عملکرد خودش در میدان محبوبیت خود را بیشتر یا تمدید کند. سوم اما این مصاحبه‌ها علیه پرسپولیس هدفمند و به توصیه برخی مدیربرنامه‌ها برای تمدید قرارداد است! به هر حال برخی بازیکنان می‌دانند با عملکرد فصل جاری ممکن است قراردادشان تمدید نشود، بنابراین سعی می‌کنند با مصاحبه کردن و حرف زدن به هدف خود برسند و باز در تیم بمانند. در مورد برخی مربیان که حتی اسامی‌خارجی هم میان آنها دیده می‌شود نیز این بحث‌ها صدق می‌کند. به هرحال شما برای قهرمان نشدن با این همه ستاره و بودجه کلان باید بهانه خوبی داشته باشید و چه بهانه‌ای بهتر از زیر سئوال بردن قهرمانی تیم حریف؟ این درحالی است که خود این آقایان هم می‌دانند لایق ترین تیم در لیگ بیست و دوم برای قهرمانی، تیم پرسپولیس است اما چنین اتهاماتی می‌زنند تا کم کاری خود را توجیه کنند.

رضا جباری در پایان می‌گوید: البته جای شکرش باقی است که بازیکنان پرسپولیس آن قدر با تجربه شده اند که وارد این بازی تکراری و نخ نما نشوند. در این روزها من ندیدم بازیکنی از تیم پرسپولیس جواب اتهام زنندگان را بدهد چرا که تمرکز پرسپولیس روی قهرمانی است. پرسپولیس به بازی با نساجی فکر می‌کند و وقت خود را برای جواب دادن به برخی صحبت‌های بی ارزش تلف نمی‌کند. این جای خوشحالی زیادی دارد و امیدوارم بچه‌ها با همین سیاست، تمرکز و قدرت حرف خود را در زمین مسابقه زده و با شایستگی فراوان قهرمانی لیگ بیست و دوم را در قائم‌شهر جشن بگیرند و دل هواداران پرشمار پرسپولیس را شاد کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.