در جریان آزادی دو گروگان زن یک پلیس به شهادت رسید

جانشین پلیس اطلاعات خاش در جریان عملیات آزادسازی دو گروگان زن به شهادت رسید.

به گزارش تازه‌نیوز، صبح روز سه شنبه است و در همه شهرهای کشور مراسم عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفرصادق (ع) برگزار می شود. اما در شهر خاش حال و هوای عزاداری با سوگ سرهنگ یاسر عبدلی گره خورده است.
اهالی خاش در مراسم تشییع جنازه این پلیس شهید شرکت کرده اند تا بر قلب دو پسر او مرهمی بگذارند.

شهادت جانسوز پلیس خاش
به نقل از ایران، ۲۴ اردیبهشت امسال با شناسایی مخفیگاه گروگانگیر مسلح، عملیات آزادسازی گروگان ها
از سوی مأموران انتظامی شهرستان خاش کلید خورد.
گروگانگیر جوان ۲ خانم را ربوده و اسیر کرده بود که گفته می شد همسر و دختر یک مقام ارشد نظامی بودند.
مرد گروگانگیر به نام «ب.ن» از مدتی قبل به اتهام شرارت تحت تعقیب بود و زمانی که متوجه شد مادر و برادرش به اتهام اخفای ادله جرم و کمک به متهم جهت فرار از مجازات تحت بازجویی قرار گرفته اند؛
د

ست به عصیانگری زد و اقدام به ربودن همسر و دختر یک مقام نظامی کرد تا مأموران نظامی را وادار به عقب نشینی از موضع برقراری نظم و عدالت کند. اما پلیس هوشمند و مقتدر مخفیگاه او را شناسایی کرده و تحت محاصره درآورد.
متهم با همدستی چند فرد مسلح دیگر اقدام به تیراندازی سمت پلیس کرده و با مقاومت از تسلیم شدن امتناع کردند.
تعدادی از سران و ریش سفیدان قبایل و طوایف خاش در محل درگیری حاضر شده و سعی کردند با وساطت و میانجیگری گروگانگیران را متقاعد کنند که تسلیم شوند اما آنها نپذیرفته و به تیراندازی ادامه دادند که در جریان این درگیری مسلحانه سرهنگ یاسر عبدلی جانشین پلیس اطلاعات شهرستان خاش مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به مقام رفیع شهادت نائل شد.

پایان خونین ۱۴ ساعت درگیری مسلحانه
بعد از ۱۴ ساعت درگیری مسلحانه که منجر به شهادت سرهنگ یاسر عبدلی شد، مأموران پلیس با گروگانگیران مسلح وارد مذاکره شدند و وقتی این مذاکره به نتیجه نرسید، به مخفیگاه آنها یورش برده و
گروگان ها را آزاد کردند.
در این درگیری مسلحانه یکی از خانم ها که گروگان گرفته شده بود مورد اصابت گلوله قرار گرفت که بعد از آزادی برای طی مراحل درمان به بیمارستان منتقل شد.
رسیدگی به اتهامات گروگانگیران در جریان روال قضایی قرار خواهد گرفت.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.