تاثیر خبر پول‌های بلوکه‌شده بر قیمت دلار

برخی می‌گویند خبر قطعی آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران می‌تواند محک نرخ دلار به کانال 49 باشد اما افزایشی‌ها معتقدند خبر آزادسازی منابع با خبرهای متناقض توافقات پیشخور شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، دلار هرات در معاملات روز چهارشنبه کانال ۵۱ هزار تومان را از دست داد و به ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان برخورد. سیگنال کاهش از روز سه‌شنبه بخاطر اخبار منتشر شده در خصوص توافقات صادر شد. البته علاوه بر خبر مذاکرات که قیمت دلار را از ۵۲ هزار تومان دور کرد، صحبت‌های رئیس کل بانک مرکزی در خصوص آزادسازی منابع بلوکه‌شده ایران هم روز چهارشنبه موجب شد تا حمایت مهم ۵۱ هزار و ۲۰۰ تومان از دست برود.

به نقل از اکوایران، کاهشی‌ها باتوجه به روند نزولی بازار ارز معتقدند نرخ‌ها پس از برخورد به حمایت‌‌ها همراه با پولبک، به سطح حمایت بعدی می‌رسند. از نظر آن‌ها همچنان نرخ کاهشی است و دلار می‌تواند حمایت ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان را از دست بدهد.

این دسته کف بازار دلار را در دامنه ۴۰ هزار تومان می‌بینند. از نگاه آن‌ها خبر قطعی درمورد جزئیات آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران می‌تواند محک قیمت دلار به کانال ۴۹ باشد.

با توجه به افزایش نرخ پشت خط دلار هرات در چهارشنبه به بالای ۵۱ هزار تومان، گروه‌ افزایشی بازار معتقد است اگر این افزایش در روز پنجشنبه هم ادامه‌دار باشد و دلار بالای ۵۱ هزار و ۲۰۰ تومان تثبیت دهد امید نزول از دست می‌رود. از نگاه آن‌ها خبر آزادسازی منابع با خبرهای متناقض توافقات پیشخور شده و کاهش بیشتر دوامی نخواهد داشت.

فنی‌های بازار معتقدند نرخ‌ها در دو نقطه حساس هستند. نخست، مرز ۴۹ و ۵۰ هزار تومان و نقطه دوم کف کانال صعودی بلندمدتی که از خرداد ۱۴۰۱ شروع شده است. از دست رفتن و تثبیت در زیر این دو نقطه می‌تواند فشار فروش در بازار را بیشتر کند و در صورت ورود پول جدید به بازار ارز می‌تواند موجب ماندگاری نرخ در بالای این دو نقطه باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.