اردوغان: مطمئنم که در دور دوم، مردم من را انتخاب می‌کنند

رئیس‌جمهور ترکیه در یک نشست انتخاباتی در استانبول ابراز اطمینان کرد که مردم کشورش، دوباره او را برای یک دوره ریاست‌جمهوری دیگر انتخاب خواهند کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور فعلی ترکیه شب گذشته (پنج‌شنبه، ۱۸می) ابراز اطمینان کرد که مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور که قرار است در ۲۸ ماه می برگزار شود، مجدداً انتخاب خواهد شد.

به نقل از فارس  وبه نقل از طبق گزارش خبرگزاری «آناتولی»، اردوغان طی شرکت در یک نشست انتخاباتی در استانبول گفت: شهروندان ترکیه با رای دادن به ائتلاف مردم و کمک به کسب ۳۲۲ کرسی از مجموع ۶۰۰ کرسی نمایندگی در پارلمان توسط آن، شکل قانونگذاری موردنظر خود را نشان دادند.

او در ادامه خاطرنشان کرد: «به خواست خداوند، همه ما مطمئن هستیم که مردم مجدداً ریاست جمهوری را برای یک دوره ۵ ساله دیگر به من خواهند سپرد و در دور دوم [انتخابات] با آرا و درصد خود رکوردی را ثبت خواهند کرد».

روز یکشنبه (۱۴می) ترکیه شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی بود؛ اردوغان، رئیس‌جمهور فعلی ترکیه و نامزد «ائتلاف مردم» با «کمال قلیچداراوغلو»، رهبر حزب جمهوری خلق و «سنان اوغان»، نامزد «ائتلاف آتا» رقابت کرد.

کمیسیون عالی انتخابات ترکیه روز بعد، دوشنبه رسماً اعلام کرد که دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ می برگزار می شود؛ زیرا هیچ نامزدی بیش از ۵۰ درصد آرا را کسب نکرده است. اردوغان ۴۹.۵۱ درصد آرا، قلیچداراوغلو ۴۴.۹۲ درصد و سنان اوغان نیز ۵.۱۷ درصد آرا را به دست آوردند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.