ریزش بیش‌ از یک‌ میلیون تومانی قیمت سکه/ طلا چقدر ریخت؟

فعال بازار طلا گفت: هفته گذشته با توجه به افت بهای انس طلای جهانی، قیمت انواع سکه و طلا کاهش یافت و حباب سکه با ۷۰۰ هزار تومان کاهش به پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تازه‌نیوز، محمد کشتی آرای اظهار داشت: تحولات اقتصادی در جهان باعث شده که در هفته گذشته برخلاف پیش‌بینی‌ها و اظهارنظرهای تحلیلگران اقتصادی، بهای انس جهانی طلا با ریزش شدیدی همراه باشد و طلای جهانی ۴۹ دلار کاهش قیمت داشت و به یک هزار و ۹۵۰ دلار رسید.

وی ادامه‌داد: در هفته گذشته سیر نزولی قیمت‌ها همچنان ادامه داشت و در کنار افت بهای انس جهانی، نرخ ارز نیز کاهشی بود و این امر باعث کاهش قیمت طلا در بازارهای داخلی شد.

به نقل از ایرنا، این فعال بازار طلا گفت: روز گذشته (پنجشنبه)‌بهای انس جهانی طلا به یک‌هزار و ۹۷۰ دلار رسید و امروز دوباره کاهش یافت و به یک‌هزار و ۹۵۵ دلار رسید و در مجموع به طور متوسط هر انس طلا ۴۹ دلار کاهش قیمت داشت.

بیشتر بخوانید:

وی بیان‌داشت: در آخرین معاملات هفته گذشته سکه طرح قدیم یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، نیم سکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۷۵۰ هزار تومان و سکه های یک گرمی ۳۰۰ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی را ثبت کرد.

کشتی آرای اظهار داشت: هر مثقال طلای آب شده ۲۳۵ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عیار ۵۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز ۷۲ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی داشت.

وی خاطرنشان‌کرد: با کاهش قیمت طلای جهانی و نرخ ارز، حباب سکه نیز کم شد و در حال حاضر هر قطعه سکه پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حباب دارد که نسبت به ابتدای هفته ۷۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

این فعال بازار طلا اضافه کرد: با توجه به کاهش قیمت‌ انواع سکه و طلا، فروشنده بیشتر از خریدار بود و در نتیجه حباب سکه کاهش یافت.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به بهبود شرایط اقتصادی، ارزش ریال نیز افزایش یافته و در نتیجه قیمت‌ها کاهش یابد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.