تدارک تلویزیون برای پاییز ۹۹/ نسیم، نونوار شد

سروش صحت، کامران تفتی و محمدرضا علیمردانی با سری جدید «کتاب‌باز»، «دست فرمون» و «چهل تیکه» به تلویزیون آمدند.

به گزارش کیوسک تایمز و به نقل از خراسان، شبکه نسیم از اواخر مردادماه با پخش برنامه «چهل تیکه» تغییراتی در جدول پخش خود ایجاد کرده و این تغییرات با بازگشت سری جدید «کتاب‌باز»، «دست فرمون» و پخش برنامه جدید «با بابا» ادامه یافته است. این سه برنامه که قرار بود از دیشب روی آنتن بروند، هرکدام در نوع خود، امید شبکه نسیم برای جلب توجه مخاطب هستند. این شبکه در ماه‌های گذشته بیشتر برنامه‌های تکراری پخش کرده و در دهه اول محرم نیز به دلیل ایام عزاداری، برای پخش برنامه‌های شاد و مفرح با محدودیت‌هایی مواجه بوده، بنابراین پس از دهه اول محرم جای خالی برنامه‌های جدید در جدول پخش آن به شدت احساس می‌شد و این برنامه‌ها به موقع به کنداکتور اضافه شده‌اند.

 

نوستالژی؛ محبوب مردم
یادآوری و مرور خاطرات همیشه برای مخاطبان جذاب بوده است، «چهل تیکه» هم با بنا کردن اصل و اساس برنامه روی قدردانی از هنرمندان پیش کسوت و مرور آثار آن‌ها، دست روی علاقه مندی بسیاری از مخاطبان گذاشته و نزد مردم محبوب شده است. سری چهارم این برنامه از اواخر مردادماه، روی آنتن رفته و این شب‌ها از شبکه نسیم در حال پخش است. علیمردانی گفت‌وگوهای گرم و صمیمانه‌ای با مهمانان برنامه دارد و اجرای خوب او باعث شده در این برنامه ماندگار شود. سری چهارم «چهل تیکه» نسبت به سری گذشته تغییر ویژه‌ای جز حذف تماشاگران به دلیل شیوع کرونا، نداشته است. طبق روال سابق در هر قسمت از برنامه، محمدرضا علیمردانی در گفت‌وگو با مهمان برنامه، کارنامه او را مرور می‌کند و لحظات کوتاهی از آثار قدیمی‌اش در برنامه نشان داده می‌شود. البته بهتر بود در سری جدید برنامه، دکور آن تغییر می‌کرد. این برنامه در دعوت از مهمانان نیز باید رویه خود را کمی تغییر دهد و از هنرمندان پیش کسوتی دعوت کند که کمتر در برنامه‌های تلویزیون دیده می‌شوند. کمند امیرسلیمانی امشب مهمان این برنامه خواهد بود.

 

رقابت هیجان‌انگیز در «دست فرمون»
سری اول مسابقه «دست فرمون» از آبان‌ سال گذشته با اجرای کامبیز دیرباز آغاز شد. افراد علاقه مند به مهارت رانندگی در این مسابقه با پاسخ به سوالاتی درباره اتومبیل و اتومبیلرانی و البته رقابت در پیست مسابقه، امتیاز به دست می‌آوردند و به مرحله بعد صعود می‌کردند. «دست فرمون» برخلاف بسیاری از مسابقه‌های تلویزیونی فضای هیجان‌انگیز و متنوعی داشت، اما مسابقه‌ای نیست که برای مخاطب عام جذاب باشد و این ناخودآگاه دایره مخاطبان آن را محدود به علاقه مندان به خودرو می‌کند. سری دوم مسابقه که قرار بوده قسمت اول آن دیشب پخش شود، تغییرات مهمی داشته است. مجری سری جدید کامران تفتی است و علاوه بر اتومبیل‌سوارها، موتورسواران هم در رقابت «دست فرمون» حضور دارند که می‌تواند برای مخاطبان مسابقه جالب باشد. باید تا پخش چند قسمت از مسابقه صبر کرد و دید آیا این تغییرات به نفع مسابقه تمام شده است یا خیر.

 

چالش سرگرم‌کننده با بابا
یکی از جدیدترین برنامه‌هایی که شبکه نسیم تدارک دیده، «با بابا» به کارگردانی مجید خسروانجم است. خسروانجم تا به حال به عنوان مهمان در بعضی برنامه‌های تلویزیون دیده شده و به عنوان طراح و کاریکاتوریست شناخته می‌شود اما این‌بار در مقام کارگردان، برنامه «با بابا» را از شبکه نسیم روی آنتن خواهد داشت. همان طور که از نامش پیداست، قرار است در این برنامه شاهد ارتباط صمیمانه و همکاری یک پدر و فرزند در فعالیت خاصی مانند آشپزی باشیم. احتمالا با چالش‌هایی که هنگام کار برای پدر و فرزند اتفاق می‌افتد و آموزش‌هایی که به صورت غیر مستقیم به والدین داده می‌شود، تماشای این برنامه سرگرم‌کننده برای مخاطب جالب خواهد بود. این برنامه شنبه تا سه‌شنبه ساعت ۲۰:۴۵ روی آنتن می‌رود.

 

کتاب خوانی با سروش صحت
برخلاف «چهل‌ تیکه»، «دست فرمون» و «با بابا» که محوریت و هدف اصلی آن‌ها سرگرمی است، برنامه تخصصی «کتاب‌باز» فضای کاملا متفاوت و مخاطبان خاصی دارد. رویکرد این برنامه پرداختن به کتاب و کتاب‌خوانی است و تماشای آن برای مخاطب خوره کتاب یا علاقه مند به ادبیات جالب است. «کتاب‌باز» در مقایسه با برنامه‌های سرگرم کننده و مفرح تلویزیون مخاطبان کمتری دارد، اما این برنامه در طول سال‌هایی که پخش شده مخاطبان خود را پیدا کرده و در حد و اندازه خودش دیده می‌شود، به همین دلیل پخش سری پنجم این برنامه هم می‌تواند به سهم خود در جان گرفتن دوباره شبکه نسیم موثر باشد. علاوه بر اهالی ادبیات، تا به حال بعضی کارگردانان و بازیگران نیز در برنامه «کتاب‌باز» حضور یافته اند. قرار بود دیشب سری پنجم مسابقه با تغییرات تازه‌ای شروع شود و مهمان اولین قسمت آن مرضیه برومند باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.