رییس جمهور:شنبه و یکشنبه روز‌های پیروزی ملت ایران و شکست مفتضحانه آمریکاست

رییس جمهور با بیان اینکه ملت ما حواسش جمع باشد روز شنبه و یکشنبه روز پیروزی ملت ایران و شکست مفتضحانه آمریکاست، گفت: این از موفقیت‌های بزرگ و تاریخی ایران است که آمریکا نمی‌تواند توطئه خود را از آغازعلیه ایران شروع کند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در جلسه هیئت دولت بیان داشت: با توجه به رشادت‌ها و ایستادگی رزمندگان و مردم در زمان جنگ تحمیلی، امروز هم باید به همان حبل متین، ریسمان الهی، مسیر صبر، مقاومت  و ایستادگی تمسک بجوییم، همانطور که در طول این سه سال اخیر  نیز در سخت‌ترین شرایط مردم ما ایستادگی کردند.

وی افزود: آن‌ها می‌خواستند ما را به فروپاشی اقتصادی برسانند، فکر می‌کردند در خرداد و تیر به این فروپاشی می‌رسیم و در پایان پاییز نیز ما را به فروپاشی امنیتی می‌رسانند. ملت ما در تمام این مراحل نگذاشت به لحاظ اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی به اهدافشان برسند.

رییس جمهور تصریح کرد: آمریکایی‌ها اخیرا هم قطعنامه‌ای را به شورای امنیت بردند تا نگذارند تحریم تسلیحاتی ایران پایان بپذیرد، در این مورد هم شکست خوردند و آمدند از مکانیسم ماشه استفاده کنند و همه می‌دانند استفاده از این مکانیسم برای کشور‌هایی است که عضو برجام هستند.

روحانی عنوان کرد: کسی که برجام را به عنوان بدترین توافق تاریخی آمریکادانسته و دیگران را تشویق کرده از آن خارج شوند،  نمی تواند مدعی استفاده از مکانیسم ماشه باشد؛ بکار اندازی این پروسه یک ماهه است و پایان شهریور زمان آن تمام می‌شود؛  آمزیکا نتوانست مکانیسم ماشه را شروع کند.

وی تاکید کرد: این از موفقیت‌های بزرگ و تاریخی ایران است که آمریکا نمی‌تواند توطئه خود از آغاز را علیه ایران شروع کند، وقتی آنها قطعنامه خود علیه ایران را در شورای امنیت ارائه کردند، چین و روسیه همینطور بقیه اعضای شورای امنیت با آنها مخالفت کردند، حال آمریکای تنها دنبال این است در روز شنبه و یکشنبه برای خودش شادمانی ایجاد کند.

روحانی خاطرنشان کرد: ملت ما حواسش جمع باشد روز شنبه و یکشنبه روز پیروزی ملت ایران و شکست مفتضحانه آمریکاست و کانال‌های ماهواره‌ای بیگانه برای خود تبلیغ نکنند که مکانیسم ماشه به نتیجه می‌رسد؛ چراکه آمریکا اصلا آن را شروع نکرده است. همانطور که ایستادگی ملت در دفاع ۸ ساله را تبریک می‌گویم پیشاپیش پیروزی روزهای شنبه و یکشنبه را به ملت ایران تبریک می‌گویم.

رییس جمهومر عنوان کرد: حرکت خوبی در تولید، زیر ساخت‌های عمرانی، فولاد، آب و برق  داریم. هر هفته افتتاح داریم و فردا هم افتتاح‌هایی در بخش خومات عمومی، بهداشت و بیمارستان‌ها داریم. در زمینه صادرات  نیز در ماه‌های اول کمی دچار مشکل شدیم. بعد از خرداد شرایط صادرات گشایش یافت و شرایط تولیدمان در تیر و مرداد شرایط خوبی مخصوصا در صنعت و کشاورزی شد که امیدواریم ادامه یابد.

وی بیان داشت: تا امروز برای ۸ میلیون روستایی آب سالم و پایدار تامین کردیم؛ از بعد انقلاب تنها برای کمتر از یک میلیون نفر آب سالم تامین شده بود؛ این کار عظیمی است که در حال انجام است. در سدسازی و تصفیه آب و نفت، راه آهن و مسکن و بهداشت درمان وضعیت خوبی داریم.

رییس جمهور در ادامه با اشاره به حرکت بسیار خوب جاری در کشور در زمینه تولید و رشد اقتصادی، تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا چندی قبل مدعی شده بود که رشد اقتصادی ایران منفی ۲۵ درصد است، در حالی که رشد اقتصادی ایران تحت تاثیر تحریم‌های شدید و محدودیت‌های کرونا، به منفی ۰.۶ درصد رسیده و کاهش شدید نرخ رشد اقتصادی تا ۲۰ و ۲۵ درصد مربوط به آمریکا و کشور‌های دوست و هم‌پیمان آمریکا است.

وی با اشاره به گسترش قابل توجه شبکه ارتباطی با سرعت بالا در سراسر کشور، گفت: خوشحالم که توانستیم اینترنت رایگان برای آموزش مجازی دانش‌آموزان و ۷۰۰ هزار معلم ارائه دهیم و ان‌شاالله اینترنت آموزشی مورد نیاز دانشجویان هم رایگان خواهد شد.

روحانی با بیان اینکه متاسفانه با وجود آنکه مشکلات صادرات و واردات به وجود آمده در اثر محدودیت‌های کرونا برطرف شده، اضافه کرد:، اما به دلیل برخی مسائل و سودجویی‌ها، کالا‌هایی که بعضا در کشور مازاد تولید هم دارند، گران به دست مردم می‌رسند که باید این مشکل حل شود.

رییس جمهور با بیان اینکه از ابتدای دولت دوازدهم اصرار داشتم که سیستم توزیع کشور نیاز به یک وزیر و وزارتخانه تخصصی دارد، اظهار داشت: به معاون اول رئیس جمهور ماموریت داده‌ام که توجه بیشتری را صرف مدیریت نظام توزیع در کشور کند تا مردم به خاطر تامین کالا‌هایی که به اندازه کافی در کشور تولید و یا وارد شده‌اند، تحت فشار قرار نگیرند.

روحانی تصریح کرد: البته راه حل اساسی و اصلی رفع مشکل نظام توزیع، استقرار کامل دولت الکترونیک و پایش دقیق و مستمر کالا از مبدا تولید تا مقصد نهایی مصرف است تا امکان سودجویی و دلالی در این مسیر از بین برود.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: اعتراف می‌کنم که مردم برای تامین کالا‌هایی که در بازار به اندازه کافی موجود هست، به لحاظ قیمتی در فشار و مضیقه هستند. اگر چه این حق قانونی مجلس است که با وزیر پیشنهادی دولت مخالفت کند، اما انتظار این بود که مجلس نیز با ملاحظه شرایط کشور و منطقه و جهان و جنگ تمام عیار اقتصادی علیه کشورمان به دولت یاری برساند.

روحانی همچنین با ارائه آمار و ارقامی در ارتباط با افزایش حقوق و مستمری کارکنان و بازنشستگان گفت: دولت در حد توان خود تلاش کرده به بهبود وضعیت زندگی کسانی که حقوق ثابت دریافت می‌کنند، کمک کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.