سازمان جهاني بهداشت: اروپا در پاييز با افزايش مرگ‌ومير کرونا مواجه می‌شود

با افزايش جهاني شمار مبتلايان ويروس کرونا، سازمان جهاني بهداشت روز دوشنبه اعلام کرد که اروپا در پاييز با افزايش مرگ و مير کرونا مواجه خواهد شد.

به گزارش تازه نیوز، خبرگزاری فرانسه براساس تازه‌ترین گزارش سازمان جهاني بهداشت اعلام کرد، در روز يکشنبه ۳۰۷ هزار و ۹۳۰ در سطح جهاني به ويروس کرونا مبتلا شده‌اند که اين آمار بالاترين رقم روزانه از ابتداي شيوع همه گيري کرونا در چين در اواخر سال گذشته است.

هانس کلوگ مدير اروپا سازمان جهاني بهداشت در اين باره به خبرگزاري فرانسه گفت: در ماه اکتبر (مهر)، نوامبر (آبان) شرايط بدتر خواهد شد و شاهد مرگ و مير بيشتري خواهيم بود.

با گذشت شمار جهاني مرگ و مير کرونا از ۹۲۵ هزار نفر، ۵۵ عضو اروپايي سازمان جهاني بهداشت روز دوشنبه نشستي دو روزه با تمرکز بر مقابله با ويروس کرونا به صورت آنلاين برگزار کردند.

تدروس آدهانوم دبيرکل سازمان جهاني بهداشت در اين نشست گفت که ما از مشکلات و تهديدات بيماري کرونا هنوز رهايي پيدا نکرديم و اين موضوع براي ما ناشناخته است.

جاستين ترودو نخست وزير کانادا نيز که کشورش با افزايش شمار مبتلايان مواجه است، با تاييد سخنان آدهانوم خواستار هوشياري بيشتر شد.

شمار مبتلايان به ويروس کرونا در اروپا در حالي روند صعودي پيدا کرده است که اين ماه بسياري از کشورهاي اين منطقه در مدارس را براي بازگشت دانش آموزان به کلاس‌هاي درس گشودند.

به دنبال شيوع کرونا در ۹ ماه گذشته تا کنون ۲۹ ميليون و ۲۶۴ هزار نفر در سطح جهاني به بيماري کوويد ۱۹ مبتلا شده و ۹۲۹ هزار و ۶۶۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.شمار بهبود يافتگان نيز ۹۲۹ هزار و ۶۶۰ نفر گزارش شده است.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.