قیمت خودرو در بازار آزاد امروز شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

آخرین قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار آزاد امروز شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ منتشر شد.

قیمت خودرو امروز، ۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۲، با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، هیچ تغییری نسبت به روز گذشته نداشت. به نظر می‌رسد اعلام نتایج سامانه یکپارچه خودرو سیگنال جدیدی را به بازار مخابره کرده است و مدل‌های مختلف خودرو پس از ریزش حدود دو ماهه، حالا در حال درجا زدن هستند و احتمالاً در روزهای آینده به مدار صعودی بازگردند.

روند هفته اخیر بازار، باثبات و کاهش همراه بود. روندی که تقریباً از اوایل اردیبهشت ماه، حفظ شده و همه خریداران را از این بازار فراری داده است.

در این بین اخبار جدید مبنی‌ بر واردات خودروهای نو و کارکرده، تا زمانی که عملی نشده و تنها در قامت خبر باقی بمانند، از این پس تاثیری روی بازار نخواهد داشت. از طرفی، نرخ آزاد ارز به‌عنوان بزرگ‌ترین محرک قیمت خودرو، تا زمانی که در محدوده ۵۰ هزار تومان نوسان داشته باشد، تغییر عجیب و غریبی نیز در بازار رخ نمی‌دهد.

قیمت خودرو داخلی بازار آزاد 27 خرداد

قیمت خودروهای داخلی

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به شرح زیر ثبت شده است.

پراید ۱۳۱ و پراید ۱۱۱، دقیقا همانند روز گذشته، بدون تغییر به‌روند خود ادامه دادند. این دو خودروی اقتصادی سایپا، به‌ترتیب با نرخ ۳۲۵ میلیون و ۳۴۵ میلیون تومان معامله شدند.

شرایط کوئیک دنده‌ای R با مدل ۱۴۰۲ نیز، از دو پراید بازار متفاوت نبوده و با همان قیمت ۳۳۱ میلیون تومانی روز گذشته خرید و فروش شد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با مدل ۱۴۰۱، از هاچ‌بک‌های پرطرفدار ایران خودرو، بدون تغییر مانده و با قیمت ۴۸۹ میلیون تومان معامله شد.

تارا اتوماتیک با مدل ۱۴۰۲ نیز دقیقا با همین شرایط و به نرخ ۷۷۵ میلیون تومانی روز گذشته خرید و فروش شد

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای مونتاژی در اغلب موارد، هم‌سو با خودروهای داخلی بازار حرکت می‌کنند. امروز نیز جزوی از همان روزهای با ثبات بازار خودروهای خارجی و مونتاژی است.

جک J4 با مدل ۱۴۰۱ به‌عنوان ارزان‌ترین سدان مونتاژی، به قیمت ۷۷۴ میلیون تومان دیروز خرید و فروش شد.

ام‌وی‌ام X22 PRO از کراس‌اوورهای کامپکت مونتاژی نیز، با تبعیت از کل بازار، به همان نرخ ۹۳۲ میلیون تومانی معامله شد.

ریسپکت پرایم بهمن موتور که از سدان‌های نسبتاً جدید این شرکت محسوب می‌شود، هیچ تغییری نسبت به دیروز نداشته و با مبلغ یک میلیارد و ۲۶۴ میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد.

کراس‌اوور فردا T5 شرکت فردا موتورز نیز از این قانون مستثنی نبوده و با همان مبلغ یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومانی دیروز، معامله شد.

قیمت خودرو خارجی بازار آزاد 27 خرداد

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته پیش‌رو

عماد جعفری، کارشناس بازار خودرو، در رابطه با شرایط پیش روی بازار به تجارت‌نیوز گفت: طی چند روز گذشته با تصویب واردات خودروهای کارکرده در مجلس، کاهش قیمت خودروهای بازار شدت گرفت. حتی در مورد برخی محصولات، مشاهده می‌شود که قیمت بازار، به‌زیر قیمت کارخانه رسیده و خریداران می‌توانند به‌راحتی و بدون انتظار سه ماهه، خودروی‌شان را از بازار خریداری کنند.

البته گفتنی است، لایحه واردات خودروهای کارکرده در صورت اجرایی شدن، چند ماهی زمان می‌برد تا به مرحله اجرا برسد.

از سوی دیگر، با خبر انصراف ۵۰ درصد از متقاضیان خرید خودروهای مونتاژی در مرحله اول سامانه یکپارچه، می‌توان فهمید که این تعداد از متقاضیان، مصرف‌کننده واقعی نبوده و با انتظار فروش با سود بالاتر، ثبت‌نام کرده بودند.

این هفته، احتمالاً چه بازار خودروهای کارکرده خارجی و چه خودروهای داخلی، هم‌چنان سیر نزولی داشته باشد و احتمال می‌رود که این روند، با شدت بیشتری صورت بگیرد. در بازار فعلی هچ خریداری پیدا نمی‌شود و به‌نوعی همه افراد، فروشنده هستند.

بنابراین احتمال می‌رود که در چند هفته آینده، اتفاق خاصی در بازار خودرو صورت نگیرد و به‌نظر هفته پیش‌رو، قیمت خودروها پایین‌تر از قیمت فعلی آن‌ها در بازار باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.