آخرین قیمت مرغ و تخم‌مرغ در بازار اعلام شد

رییس جهاد کشاورزی استان تهران از کاهش قیمت جوجه یکروزه خبر داد و گفت: انتظار می‌رود تمامی واحدهای عرضه، گوشت مرغ را با قیمت‌های مصوب عرضه کنند.

به گزارش تازه‌نیوز، جبرئیل برادری در خصوص وضعیت بازار جوجه یک‌روزه، گوشت مرغ و تخم مرغ افزود: اکنون قیمت جوجه یک روزه کاهش یافته به طوری که اخیراً قیمت این محصول از ۲۶ تا ۲۸ هزار تومان به ۱۷ هزار تومان رسیده که این مهم در کاهش قیمت گوشت مرغ تاثیر گذار است.

به گفته وی اکنون نرخ مصوب هر قطعه جوجه یکروزه بین ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده است.

به نقل از ایرنا، رییس جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه نیاز روزانه استان تهران به گوشت مرغ بین ۱۲۰۰ تا ۱۲۵۰ تن است، اظهار کرد: اقدامات ارزشمندی در راستای فعال‌سازی واحدهای غیرفعال پرورش مرغ انجام شده است، یعنی ضریب خوداتکایی را از ۵ درصد به ۱۰ درصد رسانده‌ایم که در وضعیت تولید و تامین موثر است.

برادری تصریح کرد: با توجه به جمعیت ۲۰ میلیونی استان تهران، یک سری استان‌ها قطب تولید مرغ مانند گلستان، مازندران، گیلان، قزوین و سمنان موظف هستند برحسب تکلیف علاوه بر نیاز استان خود نیاز استان تهران نیز تامین شود.

وی اضافه کرد: نیاز مرغ زنده ۱۶ کشتارگاه در سطح استان تهران از برخی استان‌های معین تامین می‌شود و این محصول در سطح شهر، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، واحدهای قطعه‌بندی، میدان بهمن، میدان پیروزی عرضه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

علت افزایش قیمت گوشت مرغ

رییس جهاد کشاورزی استان تهران علت التهاب بازار گوشت مرغ را ناشی از افزایش تقاضا و مصرف، فروش بالای قیمت مرغ زنده توسط برخی تولیدکنندگان و کاهش جوجه ریزی توسط واحدهای پرورشی دانست و افزود: قیمت مصوب مرغ زنده ۵۲ هزار تومان و گوشت مرغ برای مصرف‌کنندگان ۷۳ هزار تومان تعیین شده است اما طی این مدت برخی مرغ زنده را با قیمت‌های ۵۸ و ۵۹ هزار تومان به فروش می‌رساندند.

برادری نیاز هفتگی گوشت مرغ را ۵۰ هزار تن عنوان کرد و افزود: اکنون بر اساس افزایش سرانه مصرف، تولید افزایش پیدا کرده به طوری که میزان جوجه ریزی در اردیبهشت ماه از ۱۰۵ میلیون قطعه در خردادماه به ۱۳۰ میلیون قطعه رسیده تا بازار کنترل شود.

التهابی در بازار تخم مرغ نداریم

وی درباره بازار تخم مرغ نیز گفت: اکنون در حوزه بازار تخم مرغ التهابی نداریم و قیمت‌ها برای مصرف‌کنندگان طبق نرخ مصوب شانه‌ای ۱۰۵ تا ۱۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

رییس جهاد کشاورزی استان تهران علت ساماندهی بازار تخم مرغ را ورود اتحادیه و تعاونی‌های مربوطه دانست و ادامه داد: در حال حاضر مدیریت برنامه‌ریزی تولید و مصرف و مازاد مصرف بر عهده اتحادیه‌ها است و در صورت وجود مازاد فرایند صادرات انجام می‌شود تا تولیدکنندگان نیز متضرر نشوند.

برادری اظهار کرد: در حال حاضر برای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، تمامی واحدهای تولیدی، عمده‌فروشی و خرده‌فروشی استان تهران مورد بازرسی و ارزیابی مستمر قرار می‌گیرند تا با متخلفان و گران‌فروشان برخورد قانونی شود.

پیش از این قیمت گوشت مرغ در بازار بین ۸۵ تا ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسید که اکنون این رقم به نرخ مصوب ۷۳ هزار تومان رسیده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.