پیش‌بینی بورس فردا یک‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲/ شاخص کل ریزش می‌کند؟

پیش‌بینی بورس فردا یک‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ به چه صورت خواهد بود؟

به گزارش تازه‌نیوز، در جریان معاملات روز جاری در بازار بورس  اوراق بهادار  تهران، شاخص  بورس تهران  در نیمه اول بازار با رشد خوب 7 هزار واحدی همراه شد؛ اما در نیمه دوم این میزان رشد از بین رفت و شاخص تا محدوده‌های اعداد و ارقام روز چهارشنبه افت کرد تا در نهایت با رشد 700 واحدی کار را تمام کرده باشد.

به نقل از اکوایران، ارزش معاملات در این روز به رقم 10 هزار میلیارد تومان رسید که سهم معاملات نقد بازار  بورس  تهران در محدوده 4 هزار و 800 میلیارد تومان ثبت شد و فرابورسی نیز روی رقم هزار و 800 میلیارد تومان قرار گرفت تا همچنان نشانه‌های بی‌رمقی بازار در  ارزش معاملات  نمایان باشد از سویی هم  ارزش بازار بورس تهران در محدوده 8 هزار همتی قرار گرفت.

چیزی به پایان سومین ماه سال باقی آماده است تا تکلیف سه‌ماهه ابتدایی سال 1402 مشخص شود تا اینجا شاخص بورس تهران از ابتدای سال تا کنون بازدهی 11 درصدی را ثبت کرده است که این میزان بازدهی برای فصل مشابه سال پیش نیز رقم 11 بوده است.

بیشتر بخوانید:

شاخص بورس تهران از ابتدای سال 1401 تا پایان فصل بهار 1401 بازدهی 11 درصدی را به همراه داشت و این بار نیز در دومین سال پیاپی بازدهی شاخص بورس تهران از ابتدای سال (1402 تا بیست و هفتمین روز از خردادماه) بازدهی 11 درصدی را ثبت کرده باشد.

بورس

خبرهای روز

خبر بازگشت خودروی سواری به بورس کالا طی هفته گذشته، در صدر اخبار داغ بازار سرمایه و  خودرو  محسوب می‌شد که با مخالفت  شورای رقابت  و وزارت صمت مواجه شد؛ و حالا  بورس کالا  پس از حدود چهار ماه، دوشنبه دوباره میزبان خودروی سواری دیگنیتی خواهد بود.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: در بازار پایه حدود ۲۰ نماد بیش از یک هفته متوقف مانده‌اند که قصد داریم با شفاف‌سازی و رفع ابهام در بازار پایه، چالش آن‌ها را برطرف کنیم. با راه‌اندازی سامانه بازار توافقی، نماد معاملاتی این شرکت‌ها بازگشایی خواهد شد.

رئیس سازمان حمایت در نامه‌ای به مدیران بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خواستار رفع مسدودی حساب وکالتی متقاضیان خرید خودروهای تولید داخل به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به نام این سازمان شد و تأکید کرد که برداشت مبالغ مذکور به منزله انصراف و حذف اولویت نیست.

بر اساس آخرین آمارهای آژانس بین‌المللی انرژی، ایران در ماه گذشته میلادی ۲.۸۷ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده و رکورد صادرات ۵ سال اخیر را شکسته است؛ این در حالی است که ایران ظرفیت پایدار تولید ۳.۷۸ میلیون تن در روز را هم دارد.

روز دوشنبه ۵ تیرماه ۱۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار سهم، معادل ۱۲ درصد از کل سهام شرکت «توسعه صنایع و معادن کوثر» در  فرابورس  ایران عرضه خواهد شد.

بررسی تکنیکالی شاخص بورس تهران

شاخص بورس تهران در جریان سه‌ماهه ابتدایی سال 1402 بازدهی 11 درصدی را به ارمغان آورد هرچند که در این مدت رشد خوبی را تا میان‌های اردیبهشت‌ماه داشت؛ اما با افت سنگین در نیمه دوم اردیبهشت‌ماه سال جاری تمام این رشد در نهایت به 11 درصدی تا به امروز (27 خردادماه 1402) رسیده است.

شاخص باتوجه‌به واکنش‌های خوب هفته گذشته به محدوده 161 درصدی فیبوناچی موج قبلی در تایم میان‌مدت توانست خود را تا محدوده‌های 2 میلیون و 218 هزار واحدی نزدیک کند؛ اما همان‌طور که چندی پیش عنوان شد سایه سنگین میانگین 55 روزه شاخص بر سر این نماگر بازار سرمایه سنگینی می‌کند .

میانگین 55 روزه‌ای که تا هفته‌های پیش به‌عنوان یک سطح حمایتی خیلی محکم برای شاخص بورس مدنظر بود با اخبار و حواشی هفته‌ای گذشته شکسته شده و حالا با تغییر ماهیت برای  شاخص کل بورس  تهران به‌عنوان یک سطح مقاومتی عمل می‌کند.

با نوسان جزئی در  شاخص کل  بورس تهران نمی‌توان خیلی به ادامه‌دار بودن روند صعودی و با نزولی اشاره کرد چرا که به نظر می‌رسد بازار تا پایان هفته متعادل باشد مگر اینکه باز هم شاهد انتشار اخبار به بنیادی برای بازار باشیم که بازار را تا سطوح حمایتی یا مقاومت جابه‌جا کند.

بورس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.