اقدام نکونام در جذب وریا غفوری کار دستش داد/ پای نهاد‌های نظارتی به میان آمد

اقدام فصل پیش جواد نکونام در جذب وریا غفوری از استقلال یکی از مواردی است که حساسیت نهاد‌های نظارتی را برانگیخته است.

به گزارش تازه‌نیوز، روزنامه شرق نوشت: وضعیت نیمکت تیم استقلال هنوز یکی از ابهامات بزرگ این روز‌های فوتبال ایران است. درحالی‌که به نظر می‌رسید همه چیز در انتخاب سرمربی این باشگاه تمام و لحظه‌شماری برای معرفی جواد نکونام شروع شده است، یکباره همه چیز به هم ریخته تا طبق گفته حجت کریمی، سرپرست مدیرعاملی این باشگاه، معرفی سرمربی جدید به چند روز وقت بیشتر نیاز داشته باشد. روز جمعه بود که مسئولان باشگاه استقلال خبر دادند که قرار است سرمربی، روز شنبه، عصر یا نهایتا شب معرفی شود.

باوجوداین صبح دیروز، حجت کریمی با انتشار یک استوری از هواداران این باشگاه فرصت خواست تا به دور از هیجان، به او چند روز دیگر فرصت دهند تا سرمربی جدید را معرفی کند؛ ولی این درخواست بدون حرف‌وحدیث نبوده است؛ پیش‌ازاین، شایعات به‌شدت از این خبر می‌دادند که مسئولان این باشگاه با جواد نکونام برای فصل آینده به توافق رسیده‌اند.

البته مذاکره با جواد نکونام مربوط به هفته‌های گذشته است و عنوان شده که طرفین چند روزی می‌شود با هم به توافق نهایی رسیده‌اند؛ ولی مشکلاتی بر سر گرفتن مجوز کار برای جواد نکونام پیش آمده است. این موضوعی است که روز گذشته از زبان مهدی فنونی‌زاده، پیش‌کسوت باشگاه استقلال، هم مطرح شد و او گفت که یکی از گزینه‌های سرمربیگری مشکلاتی دارد که باید رفع و رجوع شود. هم‌زمان با این صحبت، عنوان شد که هنوز مجوز کار جواد نکونام برای حضور در باشگاه استقلال صادر نشده است. انتشار این شایعه باعث گمانه‌زنی‌های بسیار شد و تعدادی با اشاره به شیوه جدایی جواد نکونام از فولاد از این نوشته‌اند که او به دلیل انجام آن کار غیرحرفه‌ای نمی‌تواند مجوز لازم برای نشستن روی نیمکت استقلال را به دست بیاورد؛ ولی این شایعه، بی‌اساس به نظر می‌رسد. در فوتبال ایران مربیان زیادی بوده‌اند که به دلیلی پیش‌پاافتاده‌تر از کار نکونام از تیم‌های قبلی جدا شده و بلافاصله عهده‌دار تیم دیگری شده‌اند.

در‌این‌بین یکی، دو سایت دیگر به مواردی غیرورزشی رجوع کرده و از نقش نهاد‌های نظارتی در این مسیر نوشته‌اند. سایت فوتبال ۳۶۰ عنوان کرده که ظاهرا نهاد‌های نظارتی موافق مربیگری نکونام در استقلال نیستند. اگرچه جزئیاتی در این زمینه به بیرون درز نکرده؛ ولی به نظر می‌رسد اقدام فصل پیش جواد نکونام در جذب وریا غفوری از استقلال یکی از مواردی است که حساسیت نهاد‌های نظارتی را برانگیخته است. وریا در حالی از استقلال جدا شد که همان زمان شایعه ممنوع‌الکاری‌اش در رسانه‌ها بازتاب داده شد؛ ولی او چندی بعد سر از تیم فولاد درآورد که آن زمان هدایتش را جواد نکونام برعهده داشت. این شایعه تأییدنشده در شرایطی عنوان می‌شود که تعدادی هم به واکنش‌های مجازی جواد نکونام در التهابات جامعه در نیمه دوم سال گذشته اشاره می‌کنند؛ ولی این موضوع دومی نمی‌تواند دلیل صددرصدی برای منع جواد نکونام از حضور در استقلال باشد. چه‌بسا اگر چنین بود و این موارد تأثیر داشتند، نباید اجازه همکاری یحیی گل‌محمدی با پرسپولیس داده می‌شد.

به هر روی همان‌طور که در بالا عنوان شد، این مباحث به‌عنوان شایعه مطرح شده و تا زمانی که طرفین درباره‌اش اظهارنظر نکنند، درست یا غلط‌بودنش را نمی‌توان تأیید کرد.

حال، به نظر می‌رسد استوری روز گذشته سرپرست مدیرعاملی استقلال برای وقت بیشتر خواستن به این خاطر است که آن‌ها در پی رایزنی با نهاد‌های مربوطه برای رفع مشکلات پیش‌آمده بر مسیر مربیگری جواد نکونام در استقلال هستند. این گمانه‌زنی‌ها در حالی منتشر می‌شود که هواداران باشگاه استقلال این روز‌ها از بلاتکلیفی تیم‌شان به ستوه آمده و با فشار بر مدیریت این باشگاه خواستار روشن‌شدن هرچه سریع‌تر وضعیت نیمکت این تیم شده‌اند.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.