نشريه تايم: کرونا رشد افسردگي در آمريکا را سه برابر کرد

نشريه تايم در گزارشي با اشاره به رشد فزاينده ابتلا به کوويد-۱۹ در آمريکا نوشت: از ابتداي گسترش ويروس کرونا در اين کشور، افسردگي در ميان آمريکايي‌ها سه برابر شده است.

به گزارش تازه نیوز، با گسترش ويروس کرونا از ماه مارس (اسفند ماه)، نگاه‌ها متوجه سلامت روان افراد شد. هرچند پيش از اين نيز ثابت شده بود که بلاياي طبيعي، جنگ‌ها و ساير بلاياي ديگر مي‌تواند منجر به افزايش قابل توجه پريشاني روانشناختي در کل جامعه منجر شود.

بر این اساس  نشريه تايم در گزارشی نوشت: هفته‌ها يا ماه‌ها اضطراب، ترس، ناراحتي و انزواي اجتماعي مي‌تواند اثرات زيادي به همراه داشته باشد، به همين دليل بسياري از کارشناسان بيم آن دارند آمريکا، به عنوان کشوري که جايگاه نخست جهاني را از نقطه نظر ميزان تاثيرپذيري از ويروس کرونا دارد، همزمان با همه گيري کوويد-۱۹ با همه گيري بيماري‌هاي روانشناختي هم روبرو شود.

در ادامه مطلب درج شده در اين نشريه آمريکايي با عنوان «در طول همه گيري کوويد-۱۹، افسردگي سر به فلک کشيده است» مي‌خوانيم:

براساس تازه‌ترين مطالعه‌اي که توسط نشريه پزشکي «جاما» منتشر شده، شمار آمريکايي‌هاي داراي علائم افسردگي نسبت به پيش از همه گيري ويروس کرونا، سه برابر شده است. در يک بررسي که پيش از همه گيري کوويد-۱۹ انجام شده بود، از ميان پنج هزار بزرگسال آمريکايي ۸.۵ درصد آن‌ها علائم شديد افسردگي را نشان دادند. اما بررسي ديگر محققان از ميان يک هزار و ۵۰۰ آمريکايي از ماه مارس تا آوريل (اسفند تا فروردين) رشد ۲۸ درصدي افسردگي شديد را ميان اين گروه نشان داد. ضمن آنکه ۲۵ درصد ديگر نيز داراي علائم خفيف افسردگي بودند.

درواقع به لحاظ منطقي اگر افراد دچار عوامل استرس زاي کوويد-۱۹ شوند، ممکن است علائم افسردگي را بروز دهند. اين عوامل مي‌توانند شامل از دست دادن شغل، مرگ يکي از عزيزان و يا تنگناهاي مالي باشند. محققان همچنين دريافته‌اند افرادي که اعلام کرده‌اند کمتر از پنج هزار دلار پس‌انداز دارند، نزديک به ۵۰ درصد بيش از افراد ثروتمندتر دچار افسردگي مي‌شوند. با توجه به روندهاي معمول جمعيتي، زنان بيش از مردان افسردگي را تجربه مي‌کنند و افراد مجرد بيشتر از زوج‌هاي متاهل نشانه‌هاي افسردگي را بروز مي‌دهند.

در مقاله درج شده در اين نشريه در نهايت تاکيد شده است: اين روند قابل توقف است؛ هر انساني صرف نظر از نژاد، جنسيت، وضعيت مالي يا تاهل ممکن است دچار آسيب هاي رواني ناشي از همه گيري کوويد-۱۹ شود. لذا تغييرات کوچک در سبک زندگي مي‌تواند به بهبود اين وضعيت کمک کند. خواب کافي و ورزش مي‌تواند تاثيرات مثبتي در توقف روند پريشاني روحي داشته باشد.

مديتيشن و يوگا از جمله ورزش‌هايي هستند که تاثير آن‌ها بر سلامت روان تاييد شده است. حمايت اجتماعي نيز اهميت بسياري دارد حتي اگر مجازي باشد.

براساس آخرين آمار منتشر شده تا به امروز بيش از ۶ ميليون و ۶۹۰ هزار آمريکايي به کوويد-۱۹ مبتلا شده و از اين ميان بالغ بر ۱۹۸ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.