فرماندار نِوادا: ترامپ جان مردم را به خطر انداخته است

استيو سيسولاک فرماندار دموکرات ايالت نوادا، تصميم دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا را براي برگزاري گردهمايي تبليغاتي خود در فضاي بسته در اين ايالت، غيرمحتاطانه و خودخواهانه توصيف کرد و گفت ترامپ جان مردم را به خطر انداخته است.

به گزارش تازه نیوز، سایت روزنامه هيل روز دوشنبه گزارش داد: سيسولاک در توئيتي نوشت، به نظر مي رسد رئيس جمهوري فراموش کرده که کشورش هنوز هم در ميانه همه گيري جهاني کرونا قرار دارد.

اين توئيت سيسولاک در واکنش به گردهمايي تبليغاتي ترامپ در عصر روز شنبه نوشته شده که در آن بسياري از شرکت کنندگان بدون استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعي در آن حضور داشتند.

سيسولاک در توئيت هاي پي در پي نوشت: اين توهيني به مردم نوادا است که از دستورات بهداشتي پيروي مي کنند، قرباني مي دهند و تهديدي عليه همه پيشرفت هايي است که تاکنون داشته ايم و مي تواند ما را به عقب برگرداند.

وي افزود: در شرايطي که نوادا بر روي بازگرداندن اقتصاد ما به مسير اصلي خود و نيز حفظ سلامت مردم تلاش مي کند، اقدامات اين هفته رئيس جمهوري شرم آور، خطرناک و غيرمسئولانه است.

ترامپ در گردهمايي تبليغاتي خود از سيسولاک انتقاد کرد و به جمعيتي که از اين ايالت در اين مراسم حضور داشتند گفت: به فرماندار خود بگوييد اين ايالت را باز بگذارد!
وي همچنين فرماندار اين ايالت را مزدور توصيف کرد.

مقامات شهر هندرسون در ايالت نوادا پيشتر به سازمان دهندگان اين مراسم هشدار داده بودند که با برگزاري اين گردهمايي، مقررات اين شهر را درباره جلوگيري از حضور در اماکن سربسته و اجتماع بيش از 50 نفر نقض مي کنند. اين ايالت 500 دلار جريمه و تعليق مجوز فعاليت تجاري را براي چنين موارد نقضي تعيين کرده اند.

ترامپ اولين گردهمايي تبليغاتي خود در ماه جاري را در مکاني کاملا بسته برگزار کرد که خشم مقامات نوادا را برانگيخت. برگزاري گردهمايي ها در فضاي بسته در شرايط همه گيري کرونا مشکلاتي را براي ترامپ به بار آورده است و او قبلا نيز با برگزاري چنين گردهمايي در ماه ژوئن (خرداد) انتقادهايي را برانگيخت و حتي گفته شد برگزاري اين گردهمايي در مکان سربسته باعث افزايش موارد به ابتلا در روزهاي آينده شده است.

ترامپ از گردهمايي روز يکشنبه براي تبليغ درباره عملکردش در مديريت همه گيري کرونا استفاده کرد. اين بيماري تاکنون باعث کشته شدن 195 هزار آمريکايي شده که بالاترين شمار مرگ ناشي از کرونا در بين کشورهاي جهان است.

گردهمايي تبليغاتي ترامپ در شهر تولسا در اوکلاهاما در ماه ژوئن به موضوعي کاملا جنجال برانگيز تبديل شد و بيشتر شرکت کنندگان به رغم حضور در مکاني سربسته از رعايت دستورات بهداشتي با خودداري از استفاده از ماسک و خودداري از حفظ فاصله اجتماعي خودداري کردند.

موارد ابتلا به کوويد-19 در هفته هاي بعد از گردهمايي 20 ژوئن افزايش قابل ملاحظه اي داشت و مقامات بهداشتي اعلام کردند که برگزاري مراسم گسترده عامل اصلي در به اوج رسيدن ابتلا است.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.