ادامه مصادره شرکت‌های غربی در روسیه؛ کمپانی فرانسوی به برادرزاده رهبر چچن رسید!

در تازه‌ترین مصادره شرکت‌ های غربی، ولادیمیر پوتین روز یکشنبه فرمان مصادره نمایندگی و شرکت‌های تابعه دنون (Danone)، لبنیات‌سازی فرانسوی و نیز شرکت کارلزبرگ (Carlsberg)، آبجوسازی دانمارکی را صادر کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، برادرزاده رمضان قدیروف، رهبر چچن، در پی صدور فرمان مصادره غول فرانسوی صنعت لبنیات از سوی ولادیمیر پوتین، به عنوان رئیس جدید نمایندگی و شرکت‌های تابعه شرکت دنون در روسیه منصوب شد.

بسیاری از شرکت‌های غربی پس از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین فعالیت خود را در روسیه متوقف کرده‌اند.

در مقابل، دولت روسیه روند مصادره اموال و دارایی‌های این شرکت‌ها را آغاز کرده است.

اداره این شرکت‌ها نیز با نظر رئیس جمهوری روسیه به گروهی از متحدان او در حال واگذاری است.

در تازه‌ترین اقدام از این دست، ولادیمیر پوتین روز یکشنبه فرمان مصادره نمایندگی و شرکت‌های تابعه دنون (Danone)، لبنیات‌سازی فرانسوی و نیز شرکت کارلزبرگ (Carlsberg)، آبجوسازی دانمارکی را صادر کرد.

پایگاه تجاریِ اسپارک-اینترفاکس (SPARK-Interfax) روز سه‌شنبه اسنادی را فاش کرد که نشان می‌دهد، یعقوب زاکریف، ۳۲ ساله، معاون نخست وزیر چچن و وزیر کشاورزی این جمهوری، به سمت مدیر کلی دنون در روسیه منصوب شده است.

این مطالب را هم ببینید:

کدام شرکت‌های خارجی کسب و کار خود را در روسیه فروختند و رفتند؟
به نقل از خبرآنلاین، رمضان قدیروف، رهبر چچن و یکی از متحدان نزدیک پوتین در جنگ اوکراین، در شبکه های اجتماعی از زاکریف به عنوان «برادرزاده عزیز» خود یاد کرده است.

زاکریف پسر زولای یکی از برادران قدیروف است و در دانشگاه دولتی مسکو اقتصاد خوانده است.

انتصاب برادرزاده قدیروف پایان حضور رسمی ۳۰ ساله شرکت دنون در روسیه است.

بزرگترین تولیدکننده لبنیات جهان تنها یک سال پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ یک فروشگاه عرضه محصولات لبنی خود را در نزدیکی میدان سرخِ مسکو افتتاح کرد.

دنون در حالی که یک پنجم بازار روسیه را تحت کنترل خود گرفته بود، اکتبر گذشته اعلام کرد که با پذیرش خسارت ۱ میلیارد یورویی از بازار روسیه خارج می‌شود.

تهاجم به خاک اوکراین، ایالات متحده و متحدانش را بر آن داشت تا شدیدترین تحریم‌ها را در تاریخ معاصر، علیه روسیه اعمال کنند، اقداماتی که پوتین آن را به اعلان «جنگ اقتصادی» تعبیر کرده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.