وزیر راه و شهرسازی: ۵ هزار واحد مسکن ملی به متقاضیان تحویل داده می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: بیش از پنج هزار واحد مسکن ملی در حال آماده‌سازی است که به مردم تحویل داده می‌شود، البته مراسم افتتاح بعد از تحویل به متقاضیان و با پایان ماه محرم و صفر برگزار خواهد شد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، «محمد اسلامی» روز چهارشنبه در حاشیه مراسم معارفه حجت الاسلام و المسلمین «حسین روحانی نژاد» نماینده جدید ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص دلیل تاخیر در افتتاح واحدهای مسکن ملی، افزود: واحدهای مسکن ملی آماده و قابل افتتاح است،  مراسم افتتاح بعد از تحویل و با پایان ماه محرم و صفر برگزار خواهد شد.

وی گفت: اکنون ۴۰ هزار واحد مسکن مهر در حال تحویل است همچنین بیش از ۵ هزار واحد مسکن ملی آماده می‌شود.

وزیر راه وشهرسازی یادآور شد: تا امروز ۴۵ هزار متقاضی مسکن ملی نزد شعب بانک‌ها پول واریز کرده‌اند و ۷۰ هزار نفر هم در بانک افتتاح حساب انجام دادند و تاکنون ۴۶۰ هزار خانواده متقاضی شناسایی و تایید شده‌اند که مراحل پایانی برای تشکیل پرونده را انجام می‌دهند.

اسلامی گفت: امیدواریم در بحث تولید مسکن بتوانیم برنامه‌ریزی پایداری را به صورت مکانمحور انجام  دهیم. در سال گذشته و از زمان رونمایی مسکن ملی هم اراضی مستعد را شناسایی و هم آماده سازی زمین را انجام دادیم و نکته بعدی اینکه متقاضیان واقعی را شناسایی و به پروژه‌ها وصل کردیم.

 

۱۰ هزار نفر وام وادیعه مسکن را دریافت کردند

وی درباره اعطای وام ودیعه مسکن به خبرنگاران، گفت: تاکنون ۱۰ هزار نفر وام وادیعه مسکن را دریافت کردند.

اسلامی از سرعت کند بانک‌ها در اعطای وام ودیعه مسکن گلایه کرد و افزود: امیدواریم سرعت بانک‌ها در اعطای وام ودیعه به مستاجران بالاتر برود چون خروجی، کم بوده و قابل قبول نیست.

وی گفت: البته سرعتی که بانک‌ها در سه روز گذشته داشتند قابل قبول است که با فشار بانک مرکزی و هماهنگی انجام شده است؛  با مصوبه ستاد ملی کرونا برای ساده سازی اعطای تسهیلات ودیعه امیدواریم مرم بتوانند با سرعت بالاتری از این وام بهره مند شوند.

وزیر راه وشهرسازی در پاسخ به چرایی افزایش قیمت مصالح ساختمانی از جمله سیمان، گفت: «ما امیدواریم مسوولانی که مسئولیت قانونی در بازار دارند،  بازار را کنترل کنند. نمی‌شود به این شکل لجام گسیخته هر کسی هر جا و هر قیمتی را که تمایل داشته‌باشد اجناس و کالاهای خود را بفروشد. اکنون فقط مصالح ساختمانی با افزایش قیمت مواجه نیست بلکه بسیاری از کالاها با افزایش قیمت روبرو شده و اجحاف بسیار زیادی در این بخش صورت می‌گیرد.»

وی با بیان اینکه مردم در این بخش گلایه‌مند هستند و در جریان افزایش قیمت‌ها هستم، گفت: عضویت افراد در ستاد تنظیم بازار بودن مطرح نیست، بلکه عملکرد و نقش سیستم توزیع باید اصلاح شود.  این موضوع امروز توسط رئیس جمهوری در هیات دولت تاکید شد و مسئولان مربوطه باید تلاش کنند تا قیمت‌ها از جمله مصالح ساختمانی کنترل شود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.