طالبان خطاب به ایران: باید از ما تشکر کنید!

مسئولان افغانستان گفتند که از طرف رهبر طالبان به ما دستور داده شده این موضوع را بررسی کنیم و تا جایی که می‌شود باید نظر ایران درباره حقابه هیرمند تأمین شود.

به گزارش تازه‌نیوز، هیات پارلمانی مجلس یازدهم که به افغانستان رفته بود با مقامات هیات سرپرستی موقت این کشور دیدار کرد و به کشور بازگشت. هیاتی که مشخص نبود دقیقا به دعوت کدام پارلمان یا مقام رسمی راهی کابل شد و چه اهدافی را در سفر خود دنبال می‌کرد. شاید یکی از اهداف این سفر آزاد کردن عکاس خبرگزاری نزدیک به سپاه بود که در افغانستان بازداشت شده بود که با آزادی این فرد به نتیجه رسید. اما در مسائل اصلی همچون حقابه هیرمند که میان دو کشور مطرح است، هیات اعزامی مجلس یازدهم نه تنها هیچ دستاوردی نداشت، بلکه با اظهارنظرهای عجیب واکنش افکارعمومی را هم برانگیخت. چرا که این هیات دقیقا مواضع طالبان را در این باره تکرار کرد. ابراهیم نبویان در این زمینه گفت که سد کجکی افغانستان ۷۰۰ کیلومتر با مرز ما فاصله دارد و چون در این فاصله خشکسالی وجود دارد، آبی باقی نمی‌ماند که به مرزهای ایران برسد.

او همچنین اضافه کرد که با وجود این، مسئولان افغانستان گفتند که از طرف رهبر طالبان به ما دستور داده شده این موضوع را بررسی کنیم و تا جایی که می‌شود باید نظر ایران درباره حقابه هیرمند تأمین شود. موضعی که گویی از زبان یکی از مقامات طالبان مطرح می‌شود و ادعا دارد که گرچه آبی در سدها نیست اما آن‌ها تلاش خود را برای رساندن آب به ایران می‌کنند و به همین دلیل باید از آن‌ها تشکر کرد!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.