پیش‌بینی بارش باران در مناطق شمالی کشور

کارشناس هواشناسی گفت: برای امشب و فردا در بسیاری از مناطق شمالی کشور و ارتفاعات البرز بارش باران پیش بینی می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی، با بیان اینکه برای امشب در استان های گیلان و مازندران، بارش باران پیش بینی می‌شود گفت: فردا در برخی نقاط  استان‌های واقع در شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی، بارندگی گاهی رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

او ادامه داد: روز‌های جمعه و شنبه افزایش نسبی دما در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل و شمال شرق کشور و روز یکشنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی کاهش دما در این مناطق پیش بینی می‌شود.

ضیائیان تصریح کرد: همچنین  روز یکشنبه بارندگی و وزش باد در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: در سه روز آینده در شرق کشور، استان های هرمزگان و کرمان، وزش باد شدید و گرد وخاک پیش بینی می‌شود.

ضیائیان با اشاره به اینکه در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی نیز در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر رخ خواهد داد گفت: در سایر مناطق کشور پدیده خاص و قابل توجهی پیش بینی نمی‌شود.

او همچنین درباره آخرین وضعیت آب و هوای استان تهران گفت: تهران امشب آسمان صاف همراه با وزش باد دارد و برای فردا وزش باد و  افزایش ابر در ساعات بعد از ظهر پیش بینی می شود.

ضیائیان گفت: بیشترین دمای تهران فردا ۳۰ درجه و کم‌ترین آن ۱۹ درجه خواهد بود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی امشب تا فردا رگبار پراکنده و وزش شدید باد در شمال آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود. همچنین آخر هفته در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش شدید باد پدیده غالب است.

برای فردا در استان‌های مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار پراکنده و وزش شدید باد پیش‌بینی می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.