ویدئو| بزرگترین ساختمان کروی شکل جهان در لاس وگاس آمریکا افتتاح شد

شهر لاس وگاس آمریکا شامگاه شنبه بزرگترین ساختمان کروی شکل غول پیکر در جهان را با ۵۴ هزار مترمربع که به طور کامل با ۱۶۰۰ صفحه نمایش ال ای دی پوشیده شده است، افتتاح کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، نمایشگرهای اطراف حضار – که با ۱۶۷ هزار بلندگو همراهی می شوند- یک تجربه صوتی و بصری استثنائی را برای حاضران به ارمغان می آورد. پنج ربات انسان نما نیز در این ساختمان از بازدیدکنندگان استقبال می کنند.

این ساختمان با نام «اِسفر»(the sphere) یک شاهکار تکنولوژی فوق العاده است که توسط دیوید جی شارلمان آمریکایی طراحی شده و هزینه آن بیش از دو میلیارد دلار بوده است.

به نقل از شفقنا، صفحه های نمایش می توانند با شکل های مختلف و نشان دادن محیط ها و موقعیت های مختلف مانند تبدیل شدن ان به چشم، توپ بزرگ یا نمایش آسمان صاف در هنگام طلوع یا غروب آفتاب، یک محیط تعاملی را برای بازدیدکنندگان ایجاد کنند.

همچنین این ساختمان ظرفیت حدود ۱۸ هزار نفر را دارد و برای میزبانی از رویدادهای مختلفی نظیر کنسرت های موسیقی، تئاتر و رویدادهای ورزشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و همین موضوع باعث شده است این ساختمان یکی از بزرگترین مکان های تفریحی در جهان لقب بگیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.